×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
27. marts, 2014
Drukāt

Vilipsōna gada minimums galerijā “Istaba”


Vilipsons_1

Grafiķis un tēlnieks Aivars Vilipsōns plašākai sabiedrībai zināms kā daudzpusīga, atraktīva un Latvijas mākslas aprindās ļoti pamanāma personība. Galerijā “Istabā” līdz 5. aprīlim skatāma mākslinieka jaunākā personālizstāde “(3 in 1) x 2”.

Galerijas pārstāve Linda Lūse neslēpj, ka Vilipsōns izstādes galerijā ir tikpat regulāras kā gadalaiki – reizi gadā. “Viss aizsākās ar kopizstādēm, bet nu jau pēdējos četrus piecus gadus ir mākslinieka personālizstādes. Vilipsōnam patika “Istabas” kopizstādes un tā aizsākās mūsu sadarbība,” atklāj Linda un piebilst, ka “Istabai” patīk, ka mākslinieki mainās un ir dažādība, bet Vilipsōns esot tiešām reizi gadā.

Izstādes veidotāji lepojas, ka grafikas un tēlniecības grands un virtuozs, kas pēdējā laikā demonstrējis arī savas gleznas jeb, kā pats tos dēvē, “bilžukus”, savā jaunākajā personālizstādē savas mākslas cienītājiem rāda no katras sava lauciņa mākslas jomas pa diviem darbiem – divas skulptūras, divas grafikas, divus “bilžukus”. Autora vārdiem skopi, bet “vilipsōniski” izsakoties – “gada rosības minimumu”. Izstādē ir redzams mākslinieka pamatīgs, kvalitatīvs “rosības minimums”. “Darbu nav daudz, bet bronzas skulptūras jau netop vienā dienā. Tas nav vienas dienas process. Tas tiešām ir gada darbs. Neskatoties uz mākslas darbu daudzumu, nevienu reizi Vilipsōna izstādēs nav bijusi tukšuma sajūta,” pārliecināta Linda. Galerijas pārstāvji neslēpj, ka šī sadarbība ir abpusēji patīkama. “Grafika, tēlniecība ir Vilipsōna lauciņš. Šajos darbos zināms, nojaušams pārsteigums. Vilipsōna stilā. Viņa tēlniecībā un grafikā ir spicas idejas, paredzamas sava stila ietvaros. Pērn gan no mākslinieka bija patīkams pārsteigums – gleznas, kā mākslinieks tās dēvē, “bilžuki”. Tas nav viņa oficiālais lauciņš,” tā Linda.

Provokatīvais un radošais Aivars Vilipsōns dzimis Rīgā un mācījies Latvijas Mākslas akadēmijā. Mūsdienās kļuvis par mākslas ikonu, kura mākslas izpausmes redzamas uz afišu stabiem, žurnālos, ierakstu vāciņos un citur. Brīvajā laikā mākslinieks raksta dzeju un zīmē komiksus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+