×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
23. oktobris, 2014
Drukāt

Viljama Šekspīra 450. jubilejai veltīta filmu programma LKA Rīgas Kino muzejā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

28., 29. un 31. oktobrī plkst. 18:00 aicinām uz filmu seansiem LKA Rīgas Kino muzejā, kuros būs skatāmas amerikāņu filmas, uzsverot Šekspīra darbu, ideju un autorības laikmetīgu interpretāciju. Seansi notiek sasaistē ar Latvijas Kultūras akadēmijas starptautisko zinātnisko konferenci „Kultūras Krustpunkti 2014”, kas norisinās 30.10.-01.11. Latvijas Kultūras akadēmijā, un Šekspīra jubilejas gada pasākumu sēriju “Šekspīram 450”, kas tiek rīkota sadarbībā ar Britu padomi Latvijā. Filmu seansi notiek sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā.

Programmā iekļautas trīs filmas, kas tapušas 1940. gados un 1990. gados. Programmu sāksim otrdien 28. oktobrī ar 1947. gada filmu „Dubultā dzīve“ (A Double Life), ko uzņēmis režisors Džordžs Kjūkors. Filmas galvenais varonis Entonijs (Ronalds Kolmans) ir aktieris, kura dzīvi ļoti ietekmē spēlētās lomas – viņš var būt gan humoristisks, gan neciešams, atkarībā no tā, vai repertuārā ir komēdija vai drāma. Tas rada sarežģījumus privātajā dzīvē, kas saasinās vēl vairāk, kad Entonijs pieņem piedāvājumu spēlēt greizsirdības mākto Otello.
Trešdien, 29. oktobrī, izrādīsim Gasa van Santa 1991. gada filmu „Mans personiskais Aidaho štats“ (My Own Private Idaho) ar Riveru Fēniksu un Kīnu Rīvsu galvenajās lomās. Filma, kuras sižetā jūtamas vairāku Šekspīra lugu ietekmes, stāsta par diviem jauniem vīriešiem, kas dumpinieciski neiekļaujas ierastās sabiedrības rāmjos. Lai tiktu prom no ikdienas, viņi dodas kopīgā ceļojumā.
Programmu noslēgsim piektdienas vakarā, 31. oktobrī, ar Baza Lurmena „Romeo un Džuljetas“ moderno interpretāciju – „Romeo + Džuljeta“ (1996) ar Leonardo di Kaprio un Klēru Deinsu galvenajās lomās. Saglabājot Šekspīra lugas dialogus, Lurmens filmas darbību pārcēlis mūsdienu Veronā, izmantojot krāsu un mūzikas pārpilnību klasiskā darba postmodernā interpretācijā.

Filmas „Dubultā dzīve“ un „Mans personiskais Aidaho štats“ tiek demonstrētas angļu valodā, „Romeo + Džuljeta“ – angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā. Ieeja brīva. Seansu sākums plkst. 18:00.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+