×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
25. septembris, 2014
Drukāt

“Visdusmīgākais vīrs Bruklinā”. Robina Viljamsa pēdējās filmas apskats (VIDEO)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pēc tam, kad Robins Viljamss izvēlējās aiziet no šīs dzīves, komisko drāmu „Visdusmīgākais vīrs Bruklinā” nav iespējams skatīties, ignorējot šo skumjo faktu.

Henrijs Altmens ir vienkārši neciešams, un tā domā ne viens vien. Un, kad vizīte pie ārsta viņam jāgaida divas stundas un pretī stājas nevis sarunātais speciālists, bet jauna meitene, viņš kārtējo reizi dusmās uzsprāgst. Bet, tā kā arī Šaronai diena nav izdevusies, viņa cērt pretī, un rezultātā Henrijs slimnīcu pamet, uzzinājis, ka viņam ko dzīvot atlikušas vien nieka 90 minūtes. To laikā vīrietis grib sakārto savu dzīvi, un tas izvēršas par komisku motīvu pieskandētu ceļojumu pa Bruklinas ielām, ceļā sastopot visdažādākos cilvēkus un, protams, arī piedzīvojumus.

Pirms 25 gadiem par filmas „Sapņu lauks” scenāriju Fils Aldens Robinsons bija nominēts Oskaram, un, ieturējis 12 gadu pauzi, viņš nolēma atgriezties režijā, savai piektajai pilnmetrāžas filmai izvēloties rimeiku. 1997. gadā uzņemtā izraēliešu komiskā drāma „Bauma kunga 92 minūtes” saņēmusi gan pelnītas uzslavas, gan arī balvas, tās režisoram Assi Daijanam ļaujot gozēties slavas saulītē, ko gan nevar teikt par viņa darba pārveidi Amerikā. Tajā ir vēl viena atgriešanās – piecus gadus spēlējis vien otrā plāna lomas vai pavīdējis vien epizodiski, Henrija lomā iejuties oskarotais Robins Viljamss, un likteņa ironija ir tā, ka šīs vasaras skumjie notikumi, kad viņš izvēlējās pamest šo pasauli, sasaucas arī ar filmas notikumiem, tāpēc lielā ekrāna atmiņā Viljamss nu uz mūžiem paliks kā vīrs, kurš dusmojās, un centās darīt visu, lai sastrēbtu to, ko pats savārījis. Henrijs gan nav labākais, ko Robins Viljamss nospēlējis, tāpat kā „Dusmīgākais vīrs Bruklinā” nav labākā filma, kas jelkad uzņemta, – tā ir sentimentāla drāma, uzsvarus liekot uz ģimenes vērtību apzināšanos, kas simtiem, pat tūkstošiem veidos jau izspēlēts daudzās citās kinolentēs.

Pamatīgu kritikas šalti izpelnījies scenārijs, ko par sakārtotu grūti nodēvēt, un akcenti, kas aktieriem nesniedz tos sliktākos nosacījumus savu varoņu portretēšanā, taču kopā viss gan nelīmējas, jo visa kā ir pārāk daudz un pārāk nestrukturēti. Taču, pateicoties aktieriem, „Visdusmīgākais vīrs Bruklinā” laimīgā kārtā ir izvairījies no popkorna smakas, kaut no Viljamsa karjeras beigu punkta šī filma nu vairs nekādi neizvairīsies. Tāpat no šīs filmas pieminēšanas ar amizantu lomiņu neizvairīties, runājot par Džeimsa Ērla Džona karjeru – viņa varonim ir runas defekts, kas Henrijam izraisa kārtējo dusmu vilni –, taču pārējo nozīmīgo aktieru dalība šķiet aiz ausīm pievilkta. Ar „Troņu spēlēm” slavu guvušas Pīters Dinkleidžs atveido Henrija prātīgo brāli, Hemišs Linkleiters nepārliecina, ka jūtas savā ādā, un Melisa Leo spēlē kārtējo trako mātīti, no kuras labāk turēties pa gabalu. Labums gan tāds, ka „Visdusmīgākais vīrs Bruklinā” īpaši labos apstākļos un noskaņojumā nedusmo pārāk ilgi – filmas garums nesasniedz pat 90 minūtes, un tas ir vēl mazāk, nekā ārste atvēl Altmenam.

UZZIŅA:

„Visdusmīgākais vīrs Bruklinā”/”The Angriest Man in Brooklyn”

2014., ASV

Režisors: Fils Aldens Robinsons

Lomās: Robins Viljamss, Mila Kunisa, Pīters Dinkleidžs, Melisa Leo, Hemišs Linkleiters, Ričards Kainds, Džeimss Ērls Džons, Bobs Dišijs

No 26. septembra „Kino Citadele”, „Cinamon”, „Multikino”, „Splendid Palace”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+