×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
18. jūnijs, 2016
Drukāt

“Vilkačiem” jauns albums un animācija dziesmai. Noskaties! (1)

Publicitātes attēlsPublicitātes attēls

Gaidot gada īsāko un maģiskāko nakti – vasaras saulgriežus – folkloras un seno cīņu kopa “Vilkači” prezentējusi jaunu video animāciju dziesmu albumā “Jānis” iekļautajai dziesmai “Izkaptiņa”, kuru nu var noskatīties internetā, LA.lv pastāstīja “Vilkaču” vadītājs Edgars Zilberts.

Animācijas autore ir māksliniece Sindija Mačtama, ar kuru folkloras kopa “Vilkači” satikās mākslinieces izstādes “Saknes debesīs” atklāšanā. “Mūs ļoti uzrunāja mākslinieces darbi, kuros bija attēloti senie latvieši arheoloģiskajos tautastērpos ar fonā attēlotām latviešu spēka zīmēm. Darbi sevī apvienoja gan tautas tradicionālo mantojumu, gan mākslinieces moderno skatījumu un virtuozu tehnisko izpildījumu. Darbi tik ļoti iedvesmoja, ka pēc izstādes nolēmām pajautāt, vai Sindija piekristu uzzīmēt kādu animāciju kopai. No tā brīža uzsākās veiksmīga sadarbība,” stāsta Zilberts.

Animācijas klips atsaucas uz divām tēmām, kas māksliniecei bijušas galvenais dzinējspēks izstādes izveidē – vēsture un fantastikas literatūra. “Izkaptiņa” atkāpjas no ierastā, nacionālā romantisma kanona iespaidotā folkloras atainojuma, iesaistot arī viduslaiku fantāzijas elementus.

“Izkaptiņa ir ļoti simbolisks priekšmets – lielā mērā tāpēc, ka tā kristīgajā pasaulē apzīmē mirstīgumu. Tomēr es vēlējos koncentrēties uz citu priekšmeta nozīmi ārpus kristietības simbolikas. Izkapts ir darbarīks, izmantots ražas vākšanai, tātad ir saistībā ar dabas spēku un cilvēka spēju to iegūt sev. Izkapts ir arī bīstams rīks gan pretiniekam, gan nemākulīgam lietotājam, tādēļ šis simbols paskaidro manu viedokli par senlatviešu pasauli kā bīstamu vietu,” skaidro māksliniece.

Savukārt pirmdien, 20. jūnijā, plkst. 19, Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē “Vilkači” uzstāsies Jāņu ielīgošanas koncertā. Ieeja bez maksas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ļoti spēcīgi! Paldies!

Draugiem Facebook Twitter Google+