×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
26. augusts, 2013
Drukāt

Vilkaste Melnkalnē plāno attīstīt 50 miljonu eiro vērtus nekustamo īpašumu projektus

LETALETA

Latvijas nekustamo īpašumu uzņēmums “Real Estate Expert” (REE) plāno attīstīt 50 miljonu eiro (35 miljonu latu) vērtus projektus Melnkalnē, kas ir kļuvusi par vienu no dinamiskākajiem nekustamo īpašumu tirgiem pasaulē, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja REE padomes priekšsēdētāja Ināra Vilkaste.

 

“Mēs sākām darbību Melnkalnē, jo saskatām šajā ģeogrāfiski un klimatiski pievilcīgajā Vidusjūras zemē milzīgu nekustamo īpašumu tirgus izaugsmes potenciālu,” skaidro Vilkaste.

Par trim projektiem, kurus Melnkalnē attīsta REE, jau aktīvi interesējas investori no Krievijas, Vācijas, Norvēģijas, Igaunijas un vairākām citām valstīm, informēja Vilkaste.

Viens no objektiem atrodas Trebešinas ciematā, kur investoriem tiek piedāvāti zemes gabali villu būvniecībai Adrijas jūras piekrastē. Kopējā zemes gabalu platība ir 14 600 kvadrātmetri. Tur paredzēta viesnīcu, 26 privātmāju un villu celtniecība. Trebešinas ciemats ir tikai 2,5 kilometru attālumā no gleznainās Hercegnovi pilsētas.

Savukārt Baošiči ciematā ir saņemta atļauja būvēt četru stāvu dzīvojamo daudzdzīvokļu ēku aptuveni 2300 kvadrātmetru platībā, bet Kamenari ciematā – sešu stāvu daudzdzīvokļu māju 1900 kvadrātmetru platībā, turklāt mājas atradīsies vien 100 metru attālumā no jūras. Arī no šīm apdzīvotajām vietām ērti un ātri iespējams nokļūt gan līdz Hercegnovi pilsētai, gan Tivatas un Dubrovnikas lidostām.

Investēt nekustamajā īpašumā Melnkalnē ir izdevīgi vairāku iemeslu dēļ, norāda Vilkaste. Pirmkārt, šī valsts, kas līdz ar bijušās Dienvidslāvijas sabrukumu pirms sešiem gadiem ieguva neatkarību, atrodas Eiropas centrā. Melnkalnē ir tipisks Vidusjūras klimats ar siltām vasarām un maigām ziemām, skaista un daudzveidīga daba. Otrkārt, Melnkalnē ir daudz kūrortu – gan aktīvās atpūtas cienītājiem, gan tiem, kas vēlas uzlabot pašsajūtu un veselību. Treškārt, šī valsts ir uzsākusi pārrunas par iestāšanos Eiropas Savienībā.

ANO ir atzinusi Melnkalni par ekoloģisku valsti, tāpēc tur tikpat kā nav rūpniecisku rajonu un pastāv ļoti stingras prasības attiecībā uz ražošanu. Tāpat Melnkalnē ir plašs un augstas kvalitātes nekustamo īpašumu klāsts par salīdzinoši zemām cenām, informē Vilkaste.

Melnkalne garantē ārvalstu investoriem tādas pašas tiesības kā vietējiem iedzīvotājiem un nodokļu likmes tur ir vienas no zemākajām Eiropā, norāda Vilkaste. Melnkalnē ir izglītots un kvalificēts darbaspēks, darbojas investīciju stimuli, norēķinos izmanto eiro, bet uzņēmējdarbību sākt ir vienkārši un ātri. Turklāt Melnkalne pēdējos gados esot kļuvusi par stabilu demokrātisku valsti ar strauji augošu tirgus ekonomiku.

Melnkalnē pārdoto jaunuzbūvēto mājokļu skaits šogad pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar pagājušā gada janvāri-martu palielinājās par 29%, bet salīdzinājumā ar pērnā gada ceturto ceturksni – par 27,1%, liecina Melnkalnes statistikas pārvaldes jaunākie dati. Augstākā reģistrētā cena par jaunu mājokli pirmajā ceturksnī bija 1972 eiro (1386 lati) kvadrātmetrā.

Portāla “emergingrealestate.com” ekspertu aprēķini rāda, ka Melnkalnē, kuras nepilnu 14 000 kvadrātkilometru teritorijā dzīvo 685 000 cilvēku, tūrisma uzplaukuma dēļ pēdējā laikā nekustamo īpašumu cenas palielinās vidēji par 20% gadā.

Pasaules Ceļojumu un tūrisma padome (WTTC) prognozē, ka Melnkalne līdz 2014.gadam kļūs par visspraigāk augošo tūrisma galamērķi pasaulē, norāda Vilkaste. Tādējādi investori nekustamajā īpašumā varēs gūt regulārus ienākumus, izīrējot savus mājokļus tūristiem teju visa gada garumā, jo Melnkalnē vairāk nekā 240 dienas gadā ir saulainas.

Jau ziņots, ka REE Jūrmalā, Dārzkopības ielā 19 attīsta 21 miljona eiro (14,7 miljonu latu) vērtu daudzfunkcionālu kompleksu, kurā galvenā zona plānota kā veselības tūrisma medicīnas centrs.

2004.gadā dibinātais uzņēmums REE koordinē un realizē darbību, kas saistīta ar nekustamo īpašumu pārvaldi un attīstību, kā arī nodarbojas ar nekustamo īpašumu mērķprojektu realizāciju.

Vilkaste savu pirmo firmu nodibināja 1992.gadā. Kopš 2003.gada viņa savu darbību pilnībā pārorientējusi uz nekustamo īpašumu biznesu. Vilkastes realizēto projektu skaitā ir tirdzniecības centrs “Dino”, daudzdzīvokļu ēka “Jūrmalas pērle”, daudzdzīvokļu nams “Mežaparka vilnis”, kas 2007.gadā saņēma apbalvojumu konkursā “Labākais jaunais projekts” nominācijā “Labākais elitārās mājas projekts”, kā arī citi projekti Mārupē, Ādažos, Jūrmalā, Rīgā, Kanādā un Melnkalnē.

Kā ziņots, Vilkaste kopā ar bijušo Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktoru Vilni Štramu, Štrama kādreizējo vietnieku Pēteri Stranci, bijušo departamenta administrācijas vadītāju Raimondu Janitu, kā arī privātpersonām Andreju Inkuli un Prītu Tomingu ir apsūdzēta tā dēvētajā Rīgas domes amatpersonu kukuļošanas krimināllietā.

Lai gan pirmās divas instances visus apsūdzētos atzinušas par vainīgiem un daļa no apsūdzētajiem savu vainu arī atzinuši paši, notiesājošais spriedums vēl nav stājies likumīgā spēkā, jo tas ir pārsūdzēts Augstākās tiesas Senātā.

Šajā lietā kopumā ir piecas epizodes, no kurām četras saistītas ar kukuļu pieprasīšanu un pieņemšanu dažādu būvniecības ieceru īstenošanai.

Ar Vilkasti saistītā epizode ir par nu jau aptuveni astoņus gadus seniem notikumiem. Kā liecina apsūdzība, toreiz Štrams un Strancis vienojušies pieprasīt kukuli viena miljona eiro (aptuveni 702 800 latu) apmērā no Vilkastes, lai viņas interesēs mainītu teritorijas plānojumu īpašumam Mežaparkā, Rusova ielā 1.

Apsūdzība uzskata, ka Vilkaste bijusi ieinteresēta iegūt tiesības Rusova ielā veikt apbūvi ar ievērojami lielāku stāvu skaitu, nekā to paredzēja spēkā esošais pašvaldības teritorijas plānojums un apbūves noteikumi. Kukuli Vilkaste plānojusi nodot trīs daļās, bet tā saņemšanai Strancis norīkojis Janitu, norāda prokuratūra.

Divas dienas pēc tam, kad zemei Mežaparkā starp Ķīšezera, Rusova un Ezermalas ielu tika mainīts zonējums un atļauta daudzstāvu apbūve, Vilkaste šo īpašumu pārdeva par 45 miljoniem eiro (31,5 miljoniem latu).

Vilkaste savu vainu apsūdzībās neatzīst.

Par kukuļdošanu ir apsūdzēts arī Vilkastes vīrs Vladimirs Vaškevičs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+