×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.5°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
4. aprīlis, 2012
Drukāt

Vilks: 2013.gada valsts budžets būs kompromisu budžets

vilks_andris2

2013.gada valsts budžets būs kompromisu, ne vairs konsolidācijas budžets, trešdien videosarunā “Vienotības” mājaslapā teica finanšu ministrs Andris Vilks.

“Nākamā gada budžeta veidošanu var nodēvēt par kompromisu, kompromisu, kompromisu meklēšanu. Šoreiz labā ziņā, jo iepriekš bijām saistīti ar to, kur pēc iespējas mazāk griezt. Tas bija ļoti smags periods. Tagad arī būs smagas diskusijas, bet jau par labākām tēmām ‒ kur pēc iespējas labāk novirzīt naudu,” pastāstīja Vilks.

Viņš uzsvēra, ka nākamā gada prioritātes budžetā būs darbaspēka nodokļu samazināšana. “Vajadzētu rast iespēju vismaz par diviem procentpunktiem samazināt iedzīvotāju ienākuma nodokli. To cilvēki uzreiz savā makā redzētu,” sacīja Vilks un atzina, ka otra prioritāte ir labklājības joma ‒ pabalstu sistēmai būtu jākļūst mērķtiecīgākai.

Finanšu ministrs norādīja, ka nākamgad ir jānodrošina arī cenu stabilitāte un maksimāli jāsamazina spiediens uz inflāciju. “Dabiskais pieaugums, protams, būs apmēram 2%, bet mēs nedrīkstam nonākt situācijā, ka, tiklīdz ekonomika sāk iekustēties, atkal atgriežamies pie lielas inflācijas,” klāstīja ministrs.

Viņš piebilda, ka cenu stabilitātes nodrošināšanai ir rūpīgi jāvērtē arī iespējamā pievienotās vērtības nodokļa samazināšana, kas gan, protams, nozīmēs negūtus ieņēmumus valsts budžetā.

“Būs jāmeklē daudzi kompromisi, un ir daudz jomu, kurās krīzes laikā ir būtiski samazināti izdevumi. Jomu ir ļoti daudz, kas pretendē uz līdzekļiem, ‒ kompromisi būs jāmeklē, taču deficīta līmeni mēs nedrīkstam pārsniegt,” minēja Vilks un piebilda, ka lielas problēmas ir infrastruktūras jomā ‒ sliktais ceļu stāvoklis.

Nākamajā gadā Latvijas budžeta deficīts atbilstoši Eiropas Kontu sistēmas metodoloģijai nedrīkstēs pārsniegt 1,9% no iekšzemes kopprodukta (IKP).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+