×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
4. marts, 2013
Drukāt

Vilks: eiro atbalstītāju īpatsvars pašlaik varētu būt 35-36%

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas iedzīvotāju atbalsts eiro patlaban varētu būt pieaudzis līdz 35-36%, pirmdien intervijā Latvijas Radio sacīja finanšu ministrs Andris Vilks.

Viņš pauda pārliecību, ka Latvijā atbalsts eiro augs, un lēsa, ka patlaban tas varētu būt sasniedzis 35-36% atbalstītāju, aptuveni tikpat daudz varētu būt eiro pretinieku, bet parējie vēl domā.

Ministrs norādīja – ja būs vairāk pozitīvu ziņu par Latvijas ekonomikas attīstību un mazāk negatīvu ziņu no eiro zonas, tad atbalsts augs un vasarā vasarā eiro atbalstītāju īpatsvars varētu sasniegt 50%.

Vilks pauda cerību, ka cilvēki ieklausīsies pozitīvajos argumentos par eiro ieviešanu.  Tāpat ministrs vērsa uzmanību uz kaimiņvalstīm – Igauniju, Somiju, kas ieviesa eiro, norādot, ka tur nav negatīvas informācijas, ka eiro ieviešana ekonomikām ir nesusi kaut ko sliktu.

Pētījumu aģentūras “TNS  Latvia” februāra vidū publiskotie aptaujas dati rāda, ka  Latvijā šogad janvārī   eiro  ieviešanu atbalstīja 33% iedzīvotāju, kas ir par diviem procentpunktiem vairāk nekā mēnesi iepriekš.

Latvija eiro plāno ieviest no 2014.gada 1.janvāra.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+