×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
7. decembris, 2012
Drukāt

Vilks: eiro ieviešana nav jāizlemj referendumā

Foto - LETAFoto - LETA

Jautājums par eiro ieviešanu nav jāizlemj referendumā – tā kā iedzīvotājiem ir grūti izvērtēt visas nianses, tad viņiem būtu jāuzticas ekspertu viedoklim, piektdien intervijā Latvijas Radio sacīja finanšu ministrs Andris Vilks.

“Es neatbalstu referendumu šajā jautājumā,” teica Vilks un norādīja, ka jautājumu par eiro ieviešanu uzticēt izlemt referendumā būtu neiespējami, jo iedzīvotājiem saistībā ar eiro ieviešanu ir grūti izvērtēt visas nianses, tādēļ viņiem būtu jāuzticas ekspertiem. Savukārt ekspertiem un valdības pārstāvjiem ir maksimāli daudz jāskaidro ieguvumi no eiro ieviešanas.

“Ja mēs ar referendumiem  sākam risināt lietas, kas ir saistītas ar Latvijas tālāko izaugsmi, stratēģiskiem mērķiem, tad tas ir pilnīgi skaidrs signāls, ka Latvija nav gatava eiro zonai. Tad tas jautājums atliekas,” teica Vilks un norādīja, ka “tīri fakti – kaut vai naudiskā izteiksmē – pierāda krietni lielākus ieguvumus pretstatā potenciāliem zaudējumiem”.

Ministrs norādīja, ka aptauju dati liecina – pieaug to iedzīvotāju skaits, kas atbalsta eiro ieviešanu un kas saprot, ka nav vērts eiro ieviešanu atlikt.  

Viņš atzīmēja, ka iedzīvotāju galvenās bažas saistībā ar eiro ieviešanu no 2014.gada ir situācija eiro zonā, taču norādīja, ka eiro zonā sliktākais ir aiz muguras un situācija pēdējo pāris mēnešu laikā ir būtiski uzlabojusies. Vilks prognozēja, ka situācija eiro zonā turpinās uzlaboties.

“Par to 2014.gadu – tas ir ļoti svarīgi, jo, ja mēs esam gatavi, tad mums  ir tas jādara. Atlikt kaut ko nozīmē, ka mēs novilcinām un pat nezinām, vai mēs pie šī jautājuma kaut kad atgriezīsimies,” sacīja Vilks.

Vilks arī norādīja, ka jautājums par eiro ieviešanu Latvijā tika izlemts jau, iestājoties Eiropas Savienībā, jo jauno dalībvalstu iestāšanās līgums paredz, ka tajās atbilstoši spējai izpildīt noteiktus kritērijus ir jāievieš Eiropas vienotā valūta. “Tas ir izlemts tajā brīdī tīri juridiski,” teica ministrs.

Latvijas valdība plāno eiro ieviest no 2014.gada 1.janvāra. Pašlaik notiek sagatavošanās darbi, lai lūgtu Eiropas Komisiju uzņemt Latviju eiro zonā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+