×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
16. janvāris, 2013
Drukāt

Vilks: eiro zonai sliktākais ir aiz muguras

Foto - LETAFoto - LETA

Eiro zonā sliktākais ir aiz muguras un turpmāk no Eiropas Savienības (ES) monetārās savienības tiks saņemti arvien pozitīvāki signāli, trešdien Eiropas lietu komisijā teica finanšu ministrs Andris Vilks.

Finanšu ministrs atzina, ka smagāko periodu eiro zona piedzīvoja laikā no pagājušā gada februāra līdz pat augustam, savukārt tagad ir skaidrs, ka eiro zona iet pareizā virzienā. Vilks stāstīja, ka eiro zonas valstu, kas piedzīvo smagāko krīzi  – Itālijas, Grieķijas, Spānijas, Portugāles, Kipras un Īrijas – parlamenti ir pieņēmuši lēmumu par taupības un konsolidācijas politiku, koriģējot valstu budžetus.

“Tagad šīs valstis atrodas tādā situācijā kā Baltijas valstis bija 2008., 2009.gadā, bet lēmumi par konsolidāciju ir pieņemti un valstu budžetu pamazām klūst sabalansēti,”  teica finanšu ministrs.

Viņš gan atzina, ka neskatoties uz eiro zonas krīzes dziļākā punkta pārdzīvošanu, eiro zona šogad joprojām piedzīvos recesiju. “Taču eiro zonas krīze vairs neradīs spekulācijas un baumas finanšu tirgos, kas būtiski pasliktināja situāciju,”  teica Vilks.

Finanšu ministrs prognozēja, ka turpmāk no eiro zonas tiks saņemti arvien pozitīvāki signāli par ekonomikas attīstību. Tomēr bažas šobrīd rada ASV ekonomika, kurā lēmumi par konsolidāciju tiek atlikti, atzīmēja Vilks.

Pēc viņa teiktā, Latvija, iespējams, arī šogad būs valsts ar straujāko ekonomikas izaugsmi ES un arī turpmāk Latvija spēs izpildīt Māstrihtas kritērijus, tostarp inflācijas radītāju. Vilks nedomā, ka tuvākajos gados Latvijas ekonomikā būs kāds spēcīgs inflācijas dzinulis.

Jau vēstīts, ka Latvija plāno ieviest eiro no 2014.gada.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+