×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
16. augusts, 2012
Drukāt

Vilks: jau šogad Latvijas IKP sasniegs pirmskrīzes apmēru

Foto - LETAFoto - LETA

Jau šogad Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) sasniegs pirmskrīzes apmēru, ceturtdien intervijā LNT raidījumam “900 sekundes”  prognozēja finanšu ministrs Andris Vilks.

“Šogad pēc kopprodukta mēs sniedzam 2007.gada līmeni. Daudzi nelabvēļi un skauģi to apšauba, sakot, ka mēs vēl ilgi nesasniegsim pirmskrīzes līmeni, taču nākamgad mēs pārsniegsim pirmskrīzes līmeni. Latvijas ekonomika tagad ir lielāka nekā bija pirms krīzes,” teica Vilks.

Finanšu ministrs uzsvēra, ka šādā situācijā Latvijai ir iespējas ātrāk atmaksāt starptautisko aizdevumu un pārfinansēt aizņēmumus par zemākām likmēm. “Mums ir ļoti lielas rezerves – virs miljarda latu. Ja redzam, ka Latvijas ekonomika attīstās, tad turpmāk mums nav obligāti jātur rezervēs miljards, pietiek ar mazāku summu,”  teica ministrs.

Vilks piebilda, ka ātrāka starptautiskā izdevuma atmaksa ir arī ļoti pozitīvs signāls arī kredītreitingu aģentūrām.

Aģentūra   BNS  jau vēstīja, ka starptautiskā aizņēmuma programmas apmērs Latvijai tika plānots 7,5 miljardi eiro, bet, ņemot vērā, ka valsts ekonomiskā un finanšu situācija uzlabojās, Latvijai nebija nepieciešams pilnā apmērā saņemt aizdevumā pieejamo finansējumu. Latvija izmantojusi 4,4 miljardus eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+