×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
10. augusts, 2012
Drukāt

Vilks: kaķis nenokritīs uz visām četrām

Foto-LETAFoto-LETA

Mēs vēl nezinām, vai pienākušas apzīmogotas vēstules no Briseles livrejotiem ierēdņiem, no Romas pāvesta un turku sultāna par atbildi vecajam arodbiedrību zaldātam Valdim Kerim, kurš šiem trim adresātiem sūtīja grāmatu, sūdzēdams, ka Latvijā visu normējošā valdība atņem tautai konstitucionālās tiesības būt veselai vai vismaz apārstētai, ka finanšu ministrs jau sajutis, ka krīt pašrocīgi izraktā taupības budžeta būvbedrē, un kļuvis daudz uzmanīgāks un tramīgāks savos izteikumos.

Tas nav velti darīts, jo vai nu pārējie divkājainie politiskie lauvas pacietīs, ka viena skopuļa ministra dēļ pāvests atņem savu svētību Māras zemei, sultāns koncentrē janičāru karaspēku pie mūsu robežām un pat briselieši šķendēdamies rauc rievās pieri. Laiki ir nemierīgi, un cilvēki ir nemierīgi. Kas zina, vēl ņems un piekritīs galvenajam arodniekam Pēterim Krīgeram, ka Saeima pārāk ilgi nav kustināta un tramdīta, jāmēģina to atkal atlaist, un tad lai Dombrovska valdība provē kā kaķis nokrist uz visām četrām kājām.

Administrācija sīkstulīgi pretojusies un lauzusi līgumu, ka pacels ar nodokli neapliekamo minimumu un pazeminās nodevas tiem, kuru apgādībā ir citas personas, piemēram, bērni, tāpēc Krīgera rāšanās un zobu griešana ir gluži dabiska.

Šie knauzeri no zviedru banku sastādītās valdības sakās papildus ieņēmuši 120 miljonus nodokļu naudas, un, Latvijas darba skudrām čakli strādājot, beigu beigās šie trani būs ievākuši ap 200 miljoniem – nu, un kas tautai, kas pensionāriem no tā? Pat zobu apvārdošanai nenotiek nekāds inčīgs pasākums, bet cilvēkiem taču redzams, ka no visiem arodbiedrību biedriem nekas protestējams nav tikai Sētnieku federācijai, jo tai algas pielikumu apsolījis lādzīgais un devīgais Ušakova kungs.

Lūk, tāpēc Andris Vilks ir nomainījis romantisko plati ar balādēm par ekonomiskajiem sasniegumiem pret himniskāka un ērģeliskāka CD mūziku, kurā jutekliski stāstīts par priekšā stāvošajām prozaiskajām grūtībām un nepieciešamību apzināties skaudrās reālijas. Tagad vēl viena klusā daba Vilka kunga soloturnejā pa Latviju izklausās un izgaismojas šādi: jābūt piesardzīgiem, visapkārt ir mīnēts un briesmu pilns. Valda neziņa par “Spānijas risinājumu”, nav skaidrības, kāds būs “Grieķijas risinājums”. Uzglūn bažas, ka tiks bremzēts patēriņš, ražošana, eksports.

Ultrakonservatīvā Vilka skatījumā 2013. gads kā jau trīspadsmitais izskatās tik slikts, ka cilvēkiem ar vājiem nerviem līdz tam labāk būtu nenovilkt, bet pārējiem ieteicams apgādāties ar sērkociņiem, miltiem, petroleju un sāli, kamēr šīs pirmās nepieciešamības preces vēl dabonamas par 1% PVN samazinātām cenām.

Vismaz man oikonomista Vilka vēstījumi, lai cik šerminoši, lai cik nolemtības pilni, tomēr raisa pārliecību, ka paredzētais – atšķirībā no sinoptiķu spriedelēšanas – vienmēr piepildīsies. Jūs to varbūt nezinājāt, taču “Latvijas loto” ir ņēmis no Vilka parakstu kā apstiprinājumu, ka asredzīgais ministrs nekad mūžā nepiedalīsies “Keno” skaitļu loterijas izlozē, jo pretējā gadījumā viņš aizietu ar visu kasi. Šādos apstākļos ir par vēlu sūdzēties pāvestam un sultānam, par vēlu atlaist Saeimu, kas nav uz raso procedūra vienā rāvienā. Praktiskajam latvietim jāgatavojas uz ļaunāko – ka rudenī rekvizēs zemnieku klētī savesto, darba cilvēkiem uzliks papildu klaušas, notiks otrreizēja nodokļu ievākšana. Nemieriniet sevi, ka “visu to pārcietīsim”. Arī sēnes mežā šogad ļoti slikti augušas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+