×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
21. februāris, 2013
Drukāt

Vilks: nākamā gada budžeta prioritātei jābūt sociālās nevienlīdzības mazināšanai

Foto - LETAFoto - LETA

2014.gada valsts budžeta prioritātei ir jābūt sociālās nevienlīdzības samazināšanai, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” sacīja finanšu ministrs Andris Vilks.

“Manuprāt, pašlaik Latvijai nevar būt lielākas prioritātes kā beidzot kaut ko darīt sociālās nevienlīdzības samazināšanā. Ja mēs tagad neatradīsim iespēju, kā palielināt ar nodokļiem neapliekamo minimumu, palielināt atvieglojumus par apgādājamajiem, celt minimālo algu, tad tas ir skumji. Cilvēkiem ar zemākiem ienākumiem, strādājošajiem ir jājūt, ka viņi arī iegūst. Tas pašlaik ir svarīgākais,” teica Vilks.

Viņš uzsvēra, ka par sociālās nevienlīdzības samazināšanu kā prioritāti būtu jāvienojas gan politiķiem, gan sabiedrībai. “Tas ir primārais, kur politiķiem un sabiedrībai ir jāvienojas. Uz to visi norāda jebkur, kur es aizbraucu, – gan Pasaules Bankā, gan mūsu bijušie aizdevēji,” norādīja Vilks.

Pēc finanšu ministra teiktā, Latvijā pašlaik ir ļoti mazs neapliekamais minimums, tādēļ nākamgad tas ir jāpalielina. “Iespējams, tas būs ar zināmu progresivitāti. Ir jāskatās arī uz dažādiem pabalstiem. Iespējams, arī tie ir jāpārveido kaut kā citādi. Ir jāceļ minimālā alga. Tas ir ļoti svarīgi arī ēnu ekonomikas apkarošanas dēļ. Tas līmenis varētu būt ap 230 latiem vai nedaudz mazāk, bet šim solim ir jānotiek,” pastāstīja Vilks.

Viņš uzsvēra, ka sociālās nevienlīdzības samazināšana ir ļoti svarīga prioritāte. “Šī prioritāte ir ļoti svarīga, un tas ir tas, ko cilvēki grib redzēt. Turklāt to sajutīs tie, kam to vajag visvairāk,” piebilda Vilks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+