×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.0°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
17. marts, 2014
Drukāt

Vilks: nosakot sankcijas pret Krieviju, jāparedz kompensācijas cietušajām valstīm (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Savienībā (ES) vienojoties par iespējamām sankcijām pret Krieviju, reizē būtu jānosaka kompensācijas tām dalībvalstīm, kuru ekonomikas tās varētu skart visvairāk, šādu viedokli paziņojumā pauž finanšu ministrs Andris Vilks (V).

“Eiropas Savienībai, vienojoties par kopējām sankcijām pret Krieviju, ir izšķiroši svarīgi panākt vienošanos par kompensācijām tām dalībvalstīm, kuras visvairāk varētu skart to sekas. Kompensācijas ir jānodrošina no vispiemērotākā ES finanšu instrumenta, piemēram, Eiropas Solidaritātes fonda. Aicinu ES ārlietu ministrus ļoti rūpīgi un atbildīgi vērtēt šos jautājumus, neatstājot visu triju Baltijas valstu uzņēmējdarbību bez tik svarīga atbalsta,” norāda finanšu ministrs Vilks.

Šobrīd nozaru ministrijas izvērtē dažādu faktoru ietekmi uz Latvijas tautsaimniecības nozarēm, kas varētu rasties pēc Krievijas un Ukrainas konflikta turpmākas eskalācijas. Plānots, ka par ietekmi uz kopējo Latvijas tautsaimniecību un plānotajiem pasākumiem, lai tās mazinātu, jau tuvākajā laikā lems valdība.

Lai reaģētu lielu katastrofu un negadījumu seku likvidēšanai un izrādītu solidaritāti katastrofās cietušajiem Eiropas reģioniem, ES ir izveidots Solidaritātes fonds (ESSF). Tas tapa pēc plašiem plūdiem, ko Viduseiropas valstis piedzīvoja 2002. gada vasarā. Līdz šim palīdzība sniegta 23 Eiropas valstīm, un tās kopējais apjoms ir vairāk nekā 3,5 miljardi eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai šīs cietušās valstis ir Āfrika,Karību jūras un Klusā okeāna valstis,kurām Latvija ir apsolījusi sniegt finansiālo palīdzību 35 423 567 eiro (24 895 824 latu) apmērā,saskaņā ar 2013.gada 26.jūnijā Briselē parakstīto nolīgumu? Kur ņemsim naudu mūsu pašu armijas un zemessardzes kaujas spēju palielināšanai,Vilka kungs?

Draugiem Facebook Twitter Google+