×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
30. jūlijs, 2014
Drukāt

Māris Antonevičs: Melnais saraksts izrādījies politiski ļoti veiksmīgs (21)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Māris Antonevičs

Ārlietu ministra Edgara Rinkēviča lēmums iekļaut tā sauktajā melnajā sarakstā trīs Krievijas “popzvaigznes”, kas ik gadu apmeklē “Jaunā viļņa” pasākumus Jūrmalā, izraisīja diezgan plašu rezonansi. Pat radās iespaids, ka Krievijā šo gadījumu pārdzīvo sāpīgāk nekā rietumvalstu ekonomiskās sankcijas. Tur uzreiz bija balsis, kas kategoriski pieprasīja atcelt “Jauno vilni” (un daži Latvijā jau nopriecājās, ka varbūt būsim tikuši vaļā no ideoloģiski un mākslinieciski šaubīga pasākuma), taču pavisam drīz kļuva skaidrs, ka tas nenotiks. Organizatori gan pasūdzējās, ka tas viņiem radījis neērtības (nācies steigā pārkārtot “programmu”), taču no zemtekstiem bija nojaušams, ka šajās aprindās nebūt nav sveša tāda īpašība kā skaudība un ļauns prieks – ak, nu kā tad jums tā sanāca, mums gan viss “ok”, ballīte turpinās…

“Popzvaigznēm” galvenais ir atrasties nepārtrauktā uzmanības un slavas saulītē, un Krievijā to visvieglāk nodrošināt, dziedot slavas dziesmas prezidentam Putinam un viņa politikai, īpaši, ja tas notiek Maskavas Sarkanajā laukumā un tiešraidē redzams visās valsts lielākajās televīzijās. Taču ne visi ar to bija tā aizrāvušies kā “melnajā sarakstā” nokļuvusī trijotne. Krievijā ir arī mūziķi, kas stingri nostājas pret Krimas aneksiju un citām agresijas izpausmēm. Spilgtākais piemērs, šķiet, ir rokgrupas “Mašina vremeņi” (“Laika mašīna”) solists Andrejs Makarevičs, kurš iebilda pret Kremļa politiku, tāpēc nekavējoties tika pasludināts par “nacionālnodevēju” un pārcieta morālu vajāšanu. Ir arī citi, tajā skaitā pazīstamā Alla Pugačova, kuru drīzāk varētu pieskaitīt Putina opozicionāriem. Skaidrs, ka Krievijā, kuru šobrīd pārņēmusi impēriska eiforija (paldies Putinam un televīzijām!), tas nav izplatīts viedoklis, tomēr tas vēl nav pilnībā nožmiegts. Šajā ziņā interesantu diskusiju par Latvijas ārlietu ministra lēmumu gadījās dzirdēt “TV Doždj”, kas ir viens no retajiem neatkarīgajiem medijiem Krievijā. Raidījuma vadītājs kā krietns liberālis kritizēja Latvijas rīcību, jo katram esot tiesības izteikt viedokli, arī dziedātājam, un par to nevajagot sodīt. Taču tad sekoja skatītāju zvani, un vairākums izteica atbalstu tieši Latvijai, jo esot jāņem vērā, ka te nav runa vienkārši par viedokli, bet par lomām īpašā propagandas izrādē.

Protams, var jautāt, kāpēc E. Rinkēvičs “melno sarakstu” nepapildināja jau laikā, kad notika Krimas aneksijas apjūsmošana. Tolaik viņš interneta sociālajā tīklā “Twitter” pamācoši rakstīja: “Nosodu impēriskās kultūras bļodlaižu nostāju Krimas aneksijas lietā, taču uzskatu, ka mums nav jāseko sliktākajām sovjetu tradīcijām.” Ar domu, ka nekādu ierobežojumu no Latvijas puses nebūs. Varētu iebilst, ka pārdomāt likusi prokrievisko teroristu notriektā Malaizijas lidmašīna, kas arī Rietumos daudziem beidzot atvēra acis uz Ukrainā notiekošo, taču konkrētajiem “bļodlaižām” ar to tomēr bija mazāks sakars. Pieņemsim, ka Rinkēvičs pārdomājis un sapratis, ka alojies, vien jācer, ka tā ir konsekventa valstiska pozīcija, nevis mirkļa emocijas. Taču kopumā jāatzīst, ka lēmums izrādījies politiski ļoti veiksmīgs – vilks paēdis un kaza dzīva (vai drīzāk otrādi). Latvija parādījusi savu nostāju, bet arī nauda Jūrmalas uzņēmēju kasē ienākusi un pat Zigmars Liepiņš 130 tūkstošus Nacionālajai operai dabūjis. Iespējams, pat krievu popzvaigznes šo gadījumu paturēs atmiņā un kļūs politiski atturīgākas – kas zina, ja nu vēl citas valstis savus “melnos sarakstus” papildina, bet uz Eiropu taču braukt gribēsies… Bet tiem, kas vēlas ar mūzikas starpniecību paust atbalstu Ukrainai, ir vērts 26. augustā doties uz Dzintaru koncertzāli, kur notiks grupas “Okean Elzi” koncerts. Krievijas “melnajā saraksta” ukraiņu mūziķi nokļuva pēc tam, kad bija uzstājušies Maidanā.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Skumji,ka visam cauri propoganda un tieši tāpat bija padomju laikos!Un te jauns vīrietis.

 2. Rinkēvičš izolēja trīs Krievijas patriotus tradicionālistus. Kāpēc? Tāpēc, ka LV iet ASV netradicioālistu kursu nācijas morālās un seksuālās identitātes iznīcināšanai. Jaunajā Vilnī mierīgi tusēja un auroja Krievijas pederasti, surogātmāšu sponori un Ukrainas nacistu fani. Secinājums: valdība savu tautu muļķo, gejropeiskā homoseksualizācija turpinās, nacisms pieņemas spēkā un nācijas atlkumu ved pašiznīcināšanas virzienā. Patriotu Latvijā vairs nav. Arī tautas vairs nav. Ir tikai tās pēcteči, kas pēc inerces vēl runā latviski. Morāi, kulutrāli, tradicionāli Latvijā latviešu vairs nav. To visi paši piedzīvosim, sākot jau no šīs ziemas. Sals ne tikai kājas, bet aizvien vairāk sirdsapziņa. No meliem, kuriem ticam un vēl izplatām. Latvija ir ASV provinces poligons konflktiem ar Krieviju. Latvieši – lielgabaļu gaļa ASV agonijas eksperimentiem.

 3. ciniķis
  28.07.2014 15:13
  Par nodevēja tekstu:
  “vai mēs šī brīža ģeopolitiskajos apstākļos varam atļauties ar vieglu roku atdot Krievijai Latvijas iedzīvotājus un vienlaikus neko nedarīt, lai mudinātu viņus palikt Latvijā un kļūt par pilsoņiem?” – atbilde ir vienkārša – mēs ne tikai varam atļauties, bet tas IR jādara! Un vēl vairāk – STEIDZAMI BEIDZOT ir jāpilda Saeimas Deklarācijā par Latvijas okupāciju noteiktais – jāsūta padomju laikā iepludinātie migranti un okupanti un viņu pēcteči mājās! Tas IR NOZIEGUMS, ka 24 gadus notiek Latvijas pilsonības sviešana pakaļ okupantiem, kolonistiem un viņu pēctečiem, bet kangari, mankurti vēl netiek publiski nicināti un soditi.

  “Pozitīvi, ka pēdējā laikā dzimušie nepilsoņu bērni kļūst pat Latvijas pilsoņiem, kuri kļūst par to jauno paaudzi, kuru varēsim dēvēt par Latvijas nākotnes pilsoņiem.” – te nav nekā pozitīva, jo nelikumigi palielinās to Latvijas jaunpilsoņu skaits, kuri ir izteikti naidīgi noskaņoti pret Latvijas valsti un kuri balso par kremlinu partijām un okupantu valodu kā valsts valodu!

 4. Kauns būt latvietim!

  • Prieks uzdziedāt! Dziesma Brīvajai Latvijai
   “Lai līgo lepna dziesma / Tev, brīvā Latvija! / Kā sauli uzlēcošu / Sirds tevi sveicina.
   Tu pērle iznirusi / No dzelmju pusnaktīm; / Kā pērli tevi dārgu / Mēs sirdī glabāsim….”
   (Vārdu autors:Vilis Plūdonis)

  • Maini valsti un pilsonību un nebūsi latvietis,jo dvēselē tev latviskuma jau tāpat nav.

 5. Kas gan ir “melnais saraksts” bez “baltajām runām”:
  “Sakiet, lūdzu, visi kopā – mēs esam stipri! Mēs esam diženi! Mēs esam raženi! Mēs esam skaisti! Mēs zinām, ko mēs gribam! Un ko mēs gribam, to mēs varam ! Ko mēs varam, to mēs darām!
  Mēs iesim un darīsim visi, lai Latvija būtu skaista, lai Latvija būtu dižena, lai Latvija būtu varena, un ne tikai tauta, bet arī valsts! Un ne tikai hokeja spēlēs, bet varbūt arī Dziesmu svētkos mēs varētu teikt: Latvija, Latvija, Latvija! ” Valsts prezidentes VVF runa Dziesmu svētku noslēguma koncertā Mežaparka Lielajā estrādē, 2001.gada 29.jūlijā

  • VVF ar putām uz lūpām atbalstīja jenķu ieiešanu Irākā, kas izrādījās it kā kļūda, jo it kā izlūkdienests stāstījis ko citu 😀

 6. Nav viss tik primitīvi pastulbi, kā Antoņēviča kungs te grib pastāstīt. Esmu Jūrmalnieks un man nav vienaldzīgi Jūrrmalas uzņēmēju un cetnieku ieņēmumi. Lai rinkēviči, dzintari, parādnieki un visi pārējie kuriem nav itin nekādas pievienotās vērtības samaksā zaudējumus par iestrādēm 13 ilgu, grūtu gadu garumā un aizliedz nekam nevajadzīgajā Latvijā iebraukt kaut skudrai!
  To.ka Latvija ir ģeopolitiski super izvietota valsts tilta garumā starp Autrumiem un Rietumiem, mēs dzirdam jau 23 gadu garumā. A kur ir darbi, cienījamie bez pievienotās vērtības? Viena tukša žvanstēšana! Nosauciet man kaut vienu iepriekšminētā tilta sastāvdaļu komir iaveidojuši aušminēti un viņiem līdzīgie bez PVN? Viss tas izskatās pēc dirsā līšanas amerikāņiem un skriešanai pa priekšu visai vecajai Eiropai.
  Smieklīgi un nožēlojami!

  • Ko tad, citu ceļu nav, kā pelnīt, ka tik izdabāt krievu kaprīziem. Dzintars ar Parādnieku jau neies tavā vietā rukāt, vecīt. Tāpēc jau iet tur grūti, ka sabraukuši tādi kas nevis pelna, bet kam “položeno”. Un kad kāds cenšās to plūsmu nobremzēt, tad sākās histerija.

  • Vispirms iemācies pareizi latviski rakstīt! Ir nu gan augsta kultūra tās prastās, vienveidīgās krievu dziesmiņas un viņu tradicionālie jociņi, kurus kauns klausīties! Paldies, par tādu “kultūru”! Baigā māksla! Mums pašiem ikr savas vērtības. Lai Krutojs brauc prom uz neatgriešanos ar savu kompāniju!

 7. Ideāli būtu, jā šī augstas kultūras izpausme vispār pazustu no mūsu skatuvēm un beigtos ilggadīgas debātes par sakariem starp mākslu un politiku. Cik augstai jābūt kultūrai, lai skaidri zinot, ka tevi nevēlās, nemitīgi uzbāzties? To ka šiem visiem pasākumiem ir skaidri izteikts politisks mērķis nekādu šaubu nav. Krievam nav vajadzīgs Jaunais Vilnis – vajadzīgs Jaunais Vilnis Latvjā, kas kaitina latviešus un tas ir galvenais kaifs.

 8. Paldies, Māri! Vismaz Tev ir smadzenes!

 9. “”Parādīsim, vai kā parādīsim”, tāpat kā esam parādījuši līdz šim savu šaurpierību

 10. Ivars Ījabs: “Mēs viņiem vēl parādīsim” (Satori,10.03.2014.)

 11. Labs raksts!!! Paldies par kodoliigu lietu atspoguljojumu…

Draugiem Facebook Twitter Google+