×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
2. maijs, 2012
Drukāt

Vilks: pēc gada varētu samazināt arī pazeminātās PVN likmes

vilks2

Latvija pašlaik apzināti virzās uz nodokļu sloga samazināšanu, un pēc gada varētu samazināt arī pazeminātās pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes, trešdien laikrakstā “Telegraf” publicētā intervijā atzina finanšu ministrs Andris Vilks.

“Mēs apzināti ejam uz nodokļu sloga samazinājumu. Krīzes laikā mēs tāpat apzināti paaugstinājām nodokļus. Es neredzu iemeslu, kādēļ Latvijā tuvākajā perspektīvā būtu jāpaaugstina nodokļus,” viņš sacīja.

Pēc Vilka sacītā, Latvijā nevar būt 22% PVN likme, ja Lietuvā un Igaunijā tās ir attiecīgi 21% un 20%. “Pēc gada, es domāju, mēs varētu samazināt vēl arī pazeminātās PVN likmes, kuras pašlaik ir 12%. Kaimiņiem tās ir 5% un 9%,” teica ministrs.

Viņš arī vērsa uzmanību uz plāniem samazināt darbaspēka nodokļu slogu. Plānots, ka nākamo trīs gadu laikā iedzīvotāju ienākumu nodoklis (IIN) saruks līdz 20% pašreizējo 25% vietā.

Vienlaikus Vilks gan atzina, ka jautājums par sociālās apdrošināšanas iemaksu samazināšanu ir sarežģītāks. “Ja pamatbudžeta deficīts ātri samazinās, tad sociālajā budžetā tas notiek daudz lēnāk. Tādēļ samazināt sociālās iemaksas, par ko mēs ļoti ilgi diskutējam ar uzņēmējiem, pagaidām ir grūtāk. Tomēr es pieļauju, ka arī to var izdarīt tuvākajā nākotnē,” atzina ministrs.

Jau vēstīts, ka Finanšu ministrija piedāvā samazināt PVN no šā gada 1.jūlija, bet IIN no 25% līdz 24% – no nākamā gada 1.janvāra. Rosināts arī neapliekamo minimumu palielināt no 45 līdz 60 latiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+