×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
22. decembris, 2015
Drukāt

Vilks: solidaritātes nodoklis patiesībā ir “kara nodoklis” (6)

Foto-LETAFoto-LETA

Andris Vilks.

Saeimas apstiprinātais solidaritātes nodoklis patiesībā ir jādēvē par “kara nodokli”, otrdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” teica bijušais finanšu ministrs Andris Vilks.

Viņš piekrita uzņēmēju kritikai par nodokļa ieviešanu un atzina, ka nodoklis būtībā tika ieviests, lai rastu līdzekļus aizsardzībai. “Es teiktu, tas nav solidaritātes nodoklis, tas ir “kara nodoklis”, jo tā ir paņemta nauda, lai mums būtu lielāki ieņēmumi pozīcijā, kurā gaidāmi lielāki izdevumi – aizsardzībai,” teica Vilks.

Viņš norādīja, ka nodoklis nevairos solidaritāti, jo nodokļa ieņēmumi tiek novirzīti kopējā budžetā nevis trūcīgajiem iedzīvotājiem. “Tā pieeja nokrita pēkšņi nokrita no gaisa. Es nebūtu šādā veidā darījis,” atzina bijušais finanšu ministrs.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka Saeima atbalstījusi solidaritātes nodokļa ieviešanu, pret kuru asi iestājušies sociālie partneri. Tas paredz ar nodokli aplikt personu ieņēmumus, kas pārsniedz 48 600 eiro gadā. Ieņēmumi no attiecīgā nodokļa tiks ieskaitīt valsts pamatbudžetā.

Pēc Finanšu ministrijas aplēsēm, nākamajos trijos gados budžeta ieņēmumi no attiecīgā nodokļa veidos 40,9 miljonus eiro ik gadu. Šis ir viens no priekšlikumiem ieņēmumu palielināšanai valsts nākamā gada budžetā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Katrā ziņā nav pareizi vēl vairāk veicināt ekonomisko plaisu, uzliekot šo nodokli visiem. Latvijā ir milzīga ienākumu starpība. Tad kādu priekslikumu Vilka k-gs izsaka? Nemt to no sociāli mazaizsargātā slāna, padziļinot noslāņošanās problēmu??
  Progresīvo nodokli tak ieviest nekādi negribam. Lembergs neļauj, vaine..

 2. Rauj nost pēdējās bikses 48 600+ eiro gadā saņēmējiem !!!
  Vai, vai, vai !!!!!!!!!

 3. Visu vilku izpratnē,solidaritāti (tieši otrādi!) vairotu,ja tiktu turpināta,pakāpeniska ienākuma nodokļa samazināšana visiem,kur faktiskie ieguvēji ir vilki,nevis trūcīgie! Nekur pasaulē gan tā nedara,bet atkārtojot Vilka Latvijas radio jau teikto,”Latvija ir Eiropas Savienības paraugvalsts”! Un tādēļ arī vienīgā valsts pasaulē,kur ar finansiālo krīzi cīnās,vispirms samazinot visiem pensijas!

 4. Solidaritātes nodoklis patiesībā ir Vienotības politiķu nevēlēšanās aplikt savus ienākumus ar visā pasaulē dominējošo ienākuma nodokli pēc maksātspējas principa-progresīvo ienākuma nodokli! Un nav vienīgais Vienotības nodokļa surogāts!

 5. perfektais finansists Atbildēt

  Vilka kungs būtu labāk aizņēmies no pensionāriem, līdzīgi kā to izdarīja, savulaik, Dombrovska kungs, jo daudz drošāk ir nesamaksāt, nekā cerēt uz apšaubāma nodokļa ienākumiem

 6. Paskat,ka bijušais galēji kreisais komsorgs ir kļuvis par galēji labējo interešu lobiju!Nav vērts uztraukties to grašu dēļ,kurus paņems no labi apmaksato kabatas budžetam!Nav jau nopelnīts grāvjus rokot!Amorāli ir nemaksāt nodevas valstij,kurā cilvēkam ir atļāvusi salīdzinoši labi nopelnīt,protams,pārcilvekiem vienmēr visi būs paradā un viņu spējas nekad neviens nespēs novērtēt,bet tā drīzak ir psiholoģiska problēma,nevis sabiedriska aktualitāte.

Draugiem Facebook Twitter Google+