×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
21. oktobris, 2013
Drukāt

Vilks VID ģenerāldirektores amatam virza Pētersoni

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts Ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ināra Pētersone.

Finanšu ministrs Andris Vilks (V) apstiprināšanai valdībā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores amatam virza Ināru Pētersoni, kura jau kopš šā gada jūnija ir ģenerāldirektores pienākumu izpildītāja, portālu “LA.lv” informēja Finanšu ministrijā (FM).

“Ināras Pētersones bagātīgā darba pieredze ir ļāvusi viņai pilnvērtīgi iepazīt un izprast dienesta darba specifiku un sīkākās nianses. Bez tam viens no viņas lielākajiem profesionālajiem sasniegumiem ir tik nepieciešamā VID orientācija uz ikvienu nodokļu maksātāju un vērienīgais darbs pie ēnu ekonomikas apkarošanas. Viņa ir mērķtiecīga un jau skaidri ir definējusi darba prioritātes. Manuprāt, lielāks uzsvars dienesta darbā jāliek nevis uz represijām un sodiem, bet gan uz preventīvu darbu, ievērojot samērīgumu un organizējot konsultācijas. Tādējādi Inārai Pētersonei un visam VID kolektīvam būs jāstrādā pie nodokļu iekasēšanas uzlabošanas, ēnu ekonomikas apkarošanas un darba organizēšanas, veicinot godīgu nodokļu nomaksu,” pauž finanšu ministrs Vilks.

Pētersone nodokļu jomā strādā jau kopš 1995. gada. Gandrīz 15 gadus viņa vadījusi VID struktūrvienības, kuru darbs saistīts ar audita un nodokļu kontroles organizēšanu, savu profesionālo karjeru veidojot no auditores līdz ģenerāldirektora vietnieces amatam. I.Pētersone ieguvusi profesionālo maģistra grādu ar lauksaimniecības ekonomista grāmatveža kvalifikāciju, kā arī maģistra grādu un uzņēmumu un iestāžu vadītāja kvalifikāciju.

Tāpat I.Pētersone papildinājusi un pilnveidojusi savas zināšanas un prasmes dažādās apmācībās un semināros saistībā ar uzņēmumu vadības un personālvadības jautājumiem, publiskās komunikācijas jautājumiem, informācijas tehnoloģiju drošības noteikumu prasībām, kā arī muitas jomā.

Jautājumu par Pētersones apstiprināšanu VID ģenerāldirektores amatā paredzēts skatīt valdības sēdē otrdien, 22. oktobrī.

Jau vēstīts, ka VID ģenerāldirektora amats kļuva vakants pēc tam, kad to šovasar pēc vairāk nekā trīs gadu darba pameta Nelija Jezdakova.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+