×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
12. oktobris, 2012
Drukāt

Vilks viņu zina

Ērika Oša karikatūraĒrika Oša karikatūra

“Vienotība”, visādas darba grupas, komisijas un apakškomisijas “pie prezidenta Zatlera”, “pie premjerministra Dombrovska”, Saeimā allažīgi ar sātu un medainā balstiņā runājušas visaplīk – cik svarīgi gādāt par tautas ataudzi, risināt demogrāfiskās problēmas.

 

Tā bijusi slienāšanās, ka “latvieši izmirst”, ar vienīgi taustāmo ieguvumu – nelielu summu budžetā ģimenēm, kurām bērnus neatnesīs stārķis, bet tikai mākslīgā apaugļošana. Demogrāfs Mežs, 2012. gadam laimes lejot, “LA” redakcijā vēlēja – kaut miljoniņi ieripotu kontā dzimstības veicināšanai, daudzbērnu ģimeņu atbalstam, taču nenieka nav saņēmuši nedz Karlīnīte un Kārlis, nedz Rūta ar Rihardu. Tāpēc es neredzu ne mazākās populisma pazīmes, ja Nacionālā apvienība piedāvā beidzot pāriet no elēģiskas dzejošanas pie miljonu ieguldījumiem demogrāfijas problēmas risināšanā, kā tas tūkstošreiz aprakstīts partiju solījumos vēlētājiem un virzīts par valsts attīstības 
prioritāti.

Tai brīdī “Vienotība”, kas pielaulāta ar NA koalīcijā uz viena spilvena, paliek cirvi zem gultas, lai jauni, spoži lati neiekristu māmiņu un tētiņu makos, un grūti pat teikt, kāpēc šī partija lieto tik dīvainu kontracepcijas līdzekli.

Budžetā neesot naudas – bet kā nav naudas pašpasludinātai prioritātei? Vilks viņu zina, kur pārdalīt, kur ņemt līdzekļus, un lai finanšu ministrs savelk bikšturus, aktīvi iesaistās, meklē miljonus! Saeimai jauna ēka noteikti nav jāpērk, lai dzīvo kā bezpajumtnieki, un, raugi, pusotrs miljons latu rokā!

Cits arguments – nesaskanot viedokļi, kā, kam un cik sniegt atbalstu. Nu sāciet rīkoties, saskaņojiet programmas – skaidrs, ka pilnvērtīgai Latvijas nākotnes un bērnu dzimšanas nodrošināšanai būs nepieciešams daudzkārt vairāk par pārdesmit miljoniem, ko prasa nacionālisti.

Te jau pavisam humorīgi – “Vienotības” tēvoči un tantes sāk tā kā apgalvot, ka Dzintara latvieši pārāk jaunām un “plikām paņemtām” māmiņām grib maksāt pabalstus. Ģimene jāplāno, sievietei augstākā karjeras punktā jādomā par radībām un tad gan laikam jānopūlas līdz čīkstošiem kauliem un iekams sievietes organisms “ieiet nopietnu pārmaiņu laikā”. Varbūt turpmāk mērīs arī pareizo laulības dzīves piederumu leņķi un pozu ieņemšanas brīdī, tomēr atgādināšu, ka bērnu dzimšanu bieži vien izraisa draiskulīgs process ar negaidītām sekām un ne vienmēr tas ir mašinizēti, kā atceras “Vienotības” vai ministrijas dāmas.

Bet varbūt “Vienotības” iebildumi balstās uz to, ka pārdesmit miljoni latu būs pakurta uguns kvēle savienošanās baudai un tādai miesisku dziņu pamodināšanai, ka Latvija pēc deviņiem mēnešiem kļūs pārapdzīvota, un Dombrovskim nebūs visām mutēm ko dot ēst?

Sevišķu neirastēniju izraisa demogrāfijas galvenā aģitatora Parādnieka persona – kāpēc tieši viņš vada vairošanos Latvijai? Tas būtu jādara smalkai “Vienotības” dāmītei no Džuljetas balkoniņa, nevis rūdītajam vecim, kurš it kā paslepu gājis uz Veneras dārziem un plūcis saldākās aprikozes! Protams, ir skrobe, ka nolaidības dēļ Nacionālās apvienības jaunekļi pirmie atraduši demogrāfisko problēmu līduma zemi gana labu saviem arkliem, un “Vienotība” šiem aulekšotājiem jātniekiem spiesta četrrāpu sekot. Vēlētāju ģimenes, bez šaubām, papaijās NA un – ak vai! – kāda būs balsu ataudze! Neko darīt, kas novēlots, tas novēlots, jāatbalsta nacionāļi bez liekas runāšanas. Valdību negāzīs, bet nāksies piedzīvot bērnu ratiņu divīzijas uzbrukumu “Vienotības” ofisam.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+