×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Zelma, Zemgus, Virma
Otrdiena, 14. augusts, 2018
25. aprīlis, 2018
Drukāt

Vilkt garumā līdz visi aizmirsīs: Vilcina likumprojektu par “oligarhu lietas” publiskošanu (8)

Foto Timurs SubhankulovsFoto Timurs Subhankulovs

Saeimas Juridiskā komisija turpina muļļāties ar likumprojektiem, kuri paredz publiskot tā dēvētās “oligarhu lietas” materiālus. Deputāti nespēj saņemties šos priekšlikumus nedz apstiprināt, nedz noraidīt. Komisijas darba kārtībā pašlaik ir divi likumprojekti par oligarhu lietas materiālu publiskošanu, kuri atšķiras vien niansēs.

Latvijas Reģionu apvienības (LRA) deputātu sagatavotais projekts paredz, ka Ģenerālprokuratūrai būtu jāpublisko pilnīgi visi šīs lietas materiāli. Savukārt Andreja Judina un citu “Vienotības” pārstāvju priekšlikums ir publicēt deklasificētos operatīvās lietas materiālus, un tas būtu jādara Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB).

Deputāti abus šos likumprojektus viļā kā karstus kartupeļus pa muti – norīt nevar, bet ārā spļaut arī žēl. Laiku vilcinot pieprasīti un saņemti atzinumi no neskaitāmām organizācijām (Juridiskais birojs, Tieslietu ministrija, Iekšlietu ministrija, Tiesībsarga birojs, Zvērinātu advokātu padome, Latvijas Juristu biedrība, Latvijas Žurnālistu asociācija , Ģenerālprokuratūra, KNAB, Satversmes Aizsardzības birojs, Drošības policija, Datu Valsts inspekcija utt.) kā arī izpētīta citu Eiropas valstu prakse.

Arī šodien deputāti turpināja stiept gumiju, atkārtojot jau iepriekš dzirdētos argumentus, par to, cik ļoti šāds likums pārkāps krimināllietās iesaistīto personu tiesības uz privāto dzīvi. Ārpusfrakciju deputāts Gunārs Kūtris brīdināja, ka sabiedrības emocionālais viedoklis un mediju interese traucēšot tiesu varai pieņemt objektīvus spriedumus un tamlīdzīgi. Savukārt Gundars Daudze (ZZS) biedēja ar Datu aizsardzības regulu un aicināja kolēģus nepārsteigties. Tomēr arī skaidri noraidīt šo likumprojektu deputāti nesaņēmās. Tā vietā komisijas vairākums nolēma lūgt Tieslietu ministrijas darba grupai līdz 1. jūnijam izvērtēt un piedāvāt risinājumus, kā nodrošināt plašākas iespējas sabiedrībai, tajā skaitā masu mediju pārstāvjiem, iepazīties ar krimināllietu materiāliem.

Iniciatīvas autors Andrejs Judins (“Vienotība”) pēc komisijas sēdes pauda viedokli, ka komisijas rīcības patiesais mērķis ir nepieļaut šāda likumprojekta pieņemšanu. Ļoti iespējams komisijas deputātu vilcināšanās balsojumā izteikt savu attieksmi nav tikai mīkstčaulīga neizlēmība, bet apzināta taktika. Proti – ja komisija būtu noraidījusi šo likumprojektu, autoriem tomēr būtu tiesības pieprasīt tā izskatīšanu Saeimas sēdē, ko viņi visticamāk arī būtu darījuši. Un tur, prožektoru gaismā, tautas kalpiem būtu daudz grūtāk noslēpt savu nostāju pret “oligarhu materiālu” publicēšanu. Tādēļ izdevīgāk ir vismaz līdz Saeimas vēlēšanām nobēdzināt šos likumprojektus komisijas atvilktnē.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Nu,..nekāds pārsteigums tas nevienam nav. Ja jau pats prezidents (valsts simbols) pēc oligarhu skandāla apmeklēja Šlesera jubilejas svinības, tātad tai brandžai tiešām nospļauties uz sabiedrisko domu!

 2. Lielaka dala no Saeimas “locekliem” ir “zalie” & sarkanie cekisti.To neparprotami norada Saeimas lemumi,kuri atbalsta okupantu un Valsts budzeta izlaupitaju darbibu.Pedejie noziegumi ir oligarhu atbalstisana un ta saucama “piespiedu nomas” likvidesana.Skaidra teksta ta ir vesturisko zemes ipasnieku aplaupisana,pec labakajam okupantu tradicijam no 1945.gada.

 3. Dūklava suns zina ko ēdis….

 4. … Patiesiba nekad nepazudis, to var tikai uz kadu bridi paslept viltus azote … jo ta ir muziga, un to noslept nevar neviena sekulara vara … viss tiks atklats laicigi ar visam konsekvencem tas pasreizejiem noliedzejiem … !!!

 5. Un kāda jēga publicēt? Tas viss jau ir vēsture. Aktīvajā politikā ir tikai Lembergs, pārējie mājās skaita naudu. Labāk ņemiet priekšā tagadējos laupītājus. Jeb zarna par slābu? Tagad zākāt Staļinu nav liela māksla.

  • Būtu jau labi,ka vēsture – bet ”vēsture ” darbojas un 3 A turpina notekt kas , kur , ko, kā notiks Latvijā. Pierādījumi : pat ”Rīdzenes” sarunu publiskošanas nogremdēšana,
   čekas maisu bēršanas nogremdēšana,
   OIK lietas gremdēšanas uzsākšana ar mierinājumu no valsts kases ( Latenergo peļņas) maksāt skādes daļu, bet ne likvidēt blēdību, kuru uzsāka puķu Ansis…
   Tad vel prokuroru celšana amatos un prezidentu ( vai ar tiem pēdējiem diviem valsts var lepoties – viens neies uz valodu referendumu otrs modes skatēs – kur valstiskā stāja? )

 6. Nu, publicēs… Un? Jūs tiešām domājat, ka tie apmātie, kam simpātisks liekas Lembergs un kas balso par ZZS to izlasīs? Un ja izlasīs, izdarīs kādus secinājumus?

 7. Kas tad publices tos datus,ja parsvara visi ir no “zalo”&sarkano cekistu bandas ?

Draugiem Facebook Twitter Google+