×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
11. decembris, 2015
Drukāt

Villerušs atbrīvots no “Skonto” prezidenta amata; komandas nākotne neskaidra

foto: LETAfoto: LETA

No Latvijas visu laiku titulētākā futbola kluba Rīgas “Skonto” prezidenta amata trešdien atbrīvots Kārlis Villerušs, bet komandas nākotne pašlaik ir neskaidra, pavēstījusi vienība.
Villerušs akcionāru sapulcē informējis kluba dalībniekus par pastāvošiem maksātnespējas draudiem un par iespējamiem ceļiem, ka šo krīzi pārvārēt. Apspriests jautājums par tiesiskās aizsardzības izmantošanas nepieciešamību, kas atļautu sakārtot attiecības ar katru no kreditoriem un dotu zināmu atelpu, kura uzņēmumam ir ļoti nepieciešama.
Villerušs uzsvēris, ka futbola klubs nav tikai spēles un treniņi, bet gan, lai klubs pastāvētu un tā darbinieki varētu saņemt atalgojumus, precīzi jāfunkcionē grāmatvedībai, kā arī šim darbam vajadzīgi materiālie resursi, tāpat kā tie ir vajadzīgi nepieciešamo revīziju veikšanai. Lai gūtu panākumus, visam sinhroni jāstrādā, ir jārisina kluba organizatoriskie jautājumi un jānodrošina treniņi.
Sapulcē apspriests jautājumu par to, vai “Skonto” komandai ir vērts un pa spēkam turpināt piedalīties sacensībās, jo strauji tuvojas licencēšanas un pieteikumu process nākamajai sezonai, bet vēl nav nokārtoti visi jautājumi par šo sezonu. Par nopietnu iemeslu, kāpēc jāmēģina glābt klubu, atzīta dalība UEFA Eiropas kausā, kas nes prestižu klubam. “Skonto” pārstāvji atzīst, ka šogad klubs nespēja saņemt iecerētos naudas līdzekļus no spēlētāju transfēriem, ārzemju klubos nespējot iekārtot nevienu spēlētāju.
Līdz ar to sapulcē izlemts atbrīvot Villerušu no prezidenta amata un nolemts atstāt šo vietu vakantu līdz brīdim, kad būs pilnībā skaidrs, vai “Skonto” varēs nākamgad startēt Latvijas “SMScredit.lv Virslīgas” futbola čempionātā. Pats Villerušs nepieciešamības gadījumā palīdzēs klubam juridiskos jautājumos. Bet par kluba valdes locekli uz šo periodu iecelts Sergejs Meļikovs.
Iepriekš bija plānots, ka “Skonto” jaunās sezonas pirmo treniņu aizvadīs jau 16.decembrī.
Kā ziņots, “Skonto” komandai jau divus gadus ir nopietnas finansiālās problēmas. Skaļākas tās bija 2014.gadā, tomēr, neskatoties uz lielajām finansiālajām grūtībām un vairākiem saņemtajiem sodiem, “Skonto” komanda spēja pabeigt čempionātu un ierindojās otrajā vietā.
Tieši pirms gada prezidenta amatā tika iecelts Villerušs, kurš panāca tiesiskās aizsardzības ieviešanu un kluba licencēšanu dalībai šīs gada virslīgas čempionātā. Kaut šoreiz par “Skonto” finansiālajām problēmām vairs netika runāts tik skaļi, aptuveni vasaras vidū parādījās pirmā informācija, ka tās atgriezušās. Neskatoties uz to, vienība sezonu atkal noslēdza kopvērtējuma otrajā vietā.
“Skonto” ir visu laiku titulētākā Latvijas futbola komanda. Valsts čempionātā nepārspēta tā palika laika posmā no 1992. līdz 2004.gadam, kā arī 2010.gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+