Mobilā versija
+3.1°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
17. oktobris, 2014
Drukāt

Viļņa grimst parādos (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Viļņa nav tālu no bankrota – pilsētas parādi sasnieguši 1,29 miljardus litu (gandrīz 374 miljonus eiro), un neviena banka tai vairs neaizdod naudu, Seima Budžeta un finanšu komitejas sēdē paziņojis galvaspilsētas pašvaldības administrācijas direktors Valds Klimantavičs.

Viņš šajā situācijā vainojis sistēmiskas Lietuvas valdības un Seima kļūdas. “Esam vērsušies pēc aizdevuma pie Finanšu ministrijas, jo neviena banka mums vairs neaizdod ne litu, kamēr nebūs sabalansēti ieņēmumi un izdevumi,” teica pašvaldības administrācijas vadītājs. Klimantavičs uzskata, ka situācija ir “bēdīga un pazemojoša” dažādu iemeslu dēļ, ieskaitot Viļņai paredzētās iedzīvotāju ienākuma nodokļa daļas samazināšanu. Lietuvas finanšu ministra vietnieks Edmunds Žilevičs atzinis, ka pašreizējā iedzīvotāju ienākuma nodokļa daļas piešķiršanas kārtība ir labvēlīgāka lauku pašvaldībām, nevis lielajām pilsētām, un solījis, ka jau no nākamā gada šī daļa Viļņai tiks pastāvīgi palielināta. Šogad Viļņai atvēlētā iedzīvotāju ienākuma nodokļa daļa palielināta par sešiem procentiem – līdz 48%.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. To pašu sagaidīs arī Rīgas pašvaldība,jo nevar ielikt āzi par dārznieku.

  2. vai kāds var pateikt par cik procentiem ir audzis Rīgas parāds pēdējos 4 gados? … runa šeit ir par “naudas plūsmu”

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+