Mobilā versija
-4.0°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
17. oktobris, 2014
Drukāt

Viļņa grimst parādos (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Viļņa nav tālu no bankrota – pilsētas parādi sasnieguši 1,29 miljardus litu (gandrīz 374 miljonus eiro), un neviena banka tai vairs neaizdod naudu, Seima Budžeta un finanšu komitejas sēdē paziņojis galvaspilsētas pašvaldības administrācijas direktors Valds Klimantavičs.

Viņš šajā situācijā vainojis sistēmiskas Lietuvas valdības un Seima kļūdas. “Esam vērsušies pēc aizdevuma pie Finanšu ministrijas, jo neviena banka mums vairs neaizdod ne litu, kamēr nebūs sabalansēti ieņēmumi un izdevumi,” teica pašvaldības administrācijas vadītājs. Klimantavičs uzskata, ka situācija ir “bēdīga un pazemojoša” dažādu iemeslu dēļ, ieskaitot Viļņai paredzētās iedzīvotāju ienākuma nodokļa daļas samazināšanu. Lietuvas finanšu ministra vietnieks Edmunds Žilevičs atzinis, ka pašreizējā iedzīvotāju ienākuma nodokļa daļas piešķiršanas kārtība ir labvēlīgāka lauku pašvaldībām, nevis lielajām pilsētām, un solījis, ka jau no nākamā gada šī daļa Viļņai tiks pastāvīgi palielināta. Šogad Viļņai atvēlētā iedzīvotāju ienākuma nodokļa daļa palielināta par sešiem procentiem – līdz 48%.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. To pašu sagaidīs arī Rīgas pašvaldība,jo nevar ielikt āzi par dārznieku.

  2. vai kāds var pateikt par cik procentiem ir audzis Rīgas parāds pēdējos 4 gados? … runa šeit ir par “naudas plūsmu”

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studenti (1)Vācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+