Pasaulē
Baltija

Viļņā maksa par stāvparku izmantošanu samazināsies četrkārt0

Foto Reuters/Scanpix/LETA

Viļņā maksa par stāvparku izmanatošanu no maija samazināsies četrkārt – dienas biļete par automašīnas novietošanu stāvparkā un sabiedriskā transporta izmantošanu līdzšinējo divu eiro vietā maksās vairs tikai 50 centus, nolēmusi Lietuvas galvaspilsētas pašvaldības padome.

“Turpmāk vienas dienas biļete maksās 50 centus, bet nākotnē maksa būs atkarīga no stāvparku aizņemtības,” norādījis pašvaldības satiksmes uzņēmuma “Susisiekimo paslaugos” direktora pienākumu izpildītājs Vaidots Meškausks. “Pakalpojuma cenas izmaiņas, manuprāt, ir lielisks pirmais solis centienos panākt, lai stāvparkus izmēģinātu aizvien vairāk autovadītāju.”

Pašlaik Viļņā darbojas trīs stāvparki, kuros autovadītāji var atstāt automobili un turpināt ceļu uz pilsētas centru ar sabiedrisko transportu.

Pēc Meškauska teiktā, kopš pagājušā gada jūlija, kad šie stāvparki tika atklāti, tie izmantoti vairāk nekā 3000 reizes, un nevar teikt, ka šī iespēja būtu iemantojusi īpašu popularitāti.

Kā lēš “Susisiekimo paslaugos”, autovadītājam, kas tagad savu automobili novieto pilsētas centrā, stāvparku izmantošana ļautu ietaupīt aptuveni 60 eiro mēnesī.

LA.lv