×
Mobilā versija
+7.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
2. augusts, 2014
Drukāt

Viļņā norisināsies “viedais” ielu gadatirgus (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ilustratīvs attēls

Septembrī Lietuvas galvaspilsētā Viļņā norisināsies pirmais “viedais” gadatirgus, kura laikā par pirkumiem varēs norēķināties ar mobilā tālruņa palīdzību, informēja “EVP International” attīstības departamenta vadītājs Andriuss Balkuns.

Organizatori cer, ka paralēli ierastajiem norēķiniem skaidrā naudā iespēja izmantot papildu maksājumu veidu atvieglos tirdzniecību gan tirgotājiem, gan viesiem. Viļņas pilsētas festivālā piedalīsies vairāk nekā 250 pārdevēju.

Ar mobilo maksājumu risinājumu tirgotājus iepazīstinās elektronisko norēķinu iestāde “Paysera”, ko izstrādājusi “EVP International”. Katrs tirgotājs saņems viedtālruni, un tam būs jāpiedāvā atlaides klientiem, kuri izvēlēsies maksāt par precēm ar savu viedtālruni.

Tiek uzskatīts, ka zemnieki un amatnieki nav jauno tehnoloģiju lietotāji un spēj piedāvāt saviem pircējiem norēķināties tikai skaidrā naudā. Viļņas pilsētas festivāla laikā šis mīts tiks lauzts, uzskata Balkuns. “Mēs gribam visiem parādīt, ka mobilie maksājumi ir lietotājam draudzīgi, neprasa īpašas iemaņas un ierīces,” viņš norāda.

Lai gan mobilie maksājumi būs obligāti, tirgotājiem būs iespēja pieņemt maksājumus par precēm arī skaidrā naudā. Lai veicinātu mobilos norēķinus, tirgotāji piedāvās īpašas atlaides. Maksājumu apstrādei netiks piemērotas arī komisijas maksas.

Tirgū būs pieejamas trīs mobilo maksājumu tehnoloģijas – “iBeacons” un “QR” tehnoloģija divos variantos.

”iBeacons” (Bluetooth (BLE) tehnoloģijā) – kad pircējs pienāk pie tirdzniecības letes, tā tālrunī parādās maksājuma logs ar preces cenu. Pircējam ir jānospiež poga, un komersants nekavējoties saņem informāciju par veikto maksājumu.

“QR” tehnoloģija ir populāra degvielas uzpildes stacijās un restorānos. Šajā gadījumā katrs tirgotājs savā tirdzniecības novieto unikālu “QR” kodu. Pēc tam, kad panākta vienošanās par apmaksas summu, pircējam jāieskenē “QR” kods. Pircējs savā tālrunī redz maksājuma informāciju un var to apstiprināt.

Trešajā tehnoloģijā pircējam pašam jāizveido unikāls “QR” kods katra pirkuma laikā. Tas jāuzrāda tirgotājam, kurš kodu ieskenē un saņem naudu par preci. Pircējam ir iespēja noteikt maksājuma limitu.

Viļņas pilsētas festivāla apmeklētājiem tiek ieteikts savlaicīgi atvērt “Paysera” kontu un papildināt to caur internetu vai sasaistīt to ar savu maksājumu karti. Bezmaksas mobilo aplikāciju var lejupielādēt no “Google Play”, “Apple Store” un “Windows Phone Store”. Kontu varēs papildināt arī festivāla norises laikā. Būs pieejami termināli, kur “Paysera” konsultanti nepieciešamības gadījumā sniegs palīdzību.

Viļņas pilsētas festivāls ir lielākais multi-mākslas formāta festivāls Viļņā, kas tiek organizēts jau 20 gadus. Katru gadu to apmeklē vairāk nekā 300 000 cilvēku no visas Eiropas.

Gadatirgus laikā iespējams apskatīt un iegādāties dažādus mākslas priekšmetus, keramiku, juvelierizstrādājumus, unikālus ar rokām darinātus aksesuārus, suvenīrus un pārtikas produktus.

Šogad festivāls norisināsies no 5. līdz 7.septembrim.

Lietuvas galvaspilsēta Viļņa būs pirmā pilsēta, kas piedāvās pilsētas gadatirgus laikā norēķināties ar viedtālruņu palīdzību.

“Paysera” ir starptautiska maksājumu sistēma, kas ļauj tās lietotājiem ietaupīt, veicot starptautiskos maksājumus par vietējo maksājumu cenām. Patlaban “Paysera” ir 150 000 lietotāju. Šī gada pirmajā pusgadā tika veikti pārskaitījumi 327 miljonu eiro apmērā. “Paysera” sāka savu darbības pirms diviem gadiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kādēļ bīstamā QR un brauzera vietā nelieto NFC un Wallet? Daudz drošāk tomēr.

Draugiem Facebook Twitter Google+