×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
27. jūlijs, 2013
Drukāt

Viļņā pirms geju praida par huligānismu arestē bijušo Kauņas mēru

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Viļņā pirms sestdien, 27.jūlijā, pilsētas galvenajā ielā paredzētā seksuālo minoritāšu gājiena “Par līdztiesību” arestēts bijušais Kauņas mērs Vītauts Sustausks, kurš izkliedzis rupjības. Viņš nogādāts Viļņas policijas trešajā iecirknī par sīko huligānismu.

Ģedimina prospektā patrulē policija, kura pārbauda cilvēkus ar lielākām somām, rajons no augšas tiek novērots no policijas helikoptera. Aptuveni 400 policistu aizsargbruņās un ķiverēs pārbauda atkritumu tvertnes un aizvāc vaļīgos bruģakmeņus. Ģedimina prospektā esošie veikali joprojām ir atvērti.

Ap pusdienlaiku Katedrāles laukumā sāka pulcēties praida dalībnieki.

Lietuvas galvenā administratīvā tiesa otrdien paziņoja, ka Viļņas pašvaldībai ir jāatļauj Lietuvas geju līgai sestdien rīkot pilsētas galvenajā ielā seksuālo minoritāšu gājienu.

Lietuvas galvaspilsētas pašvaldība iepriekš aizliedza rīkot četras stundas ilgo pasākumu Ģedimina prospektā, skaidrojot šo lēmumu ar drošības apsvērumiem un piedāvājot rīkotājiem citu vietu Nēres upes otrā krastā.

Jūlija sākumā zemākas instances tiesa jau noteica, ka pašvaldībai jāsaskaņo Lietuvas geju līgas pieprasījumā norādītā praida vieta – Ģedimina prospekts, bet pašvaldība šo lēmumu pārsūdzēja, pamatojot savu nostāju ar apstākli, ka šāda veida pulcēšanos nedrīkst rīkot tuvāk par 25 metriem no valsts iestādēm un tuvāk par 75 metriem no tiesām.

Kā norādīja administratīvā tiesa, pulcēšanās brīvība jānodrošina “arī minoritātēm un cilvēkiem ar nepopulāriem uzskatiem”.

Pirmais seksuālo minoritāšu gājiens Lietuvā notika 2010.gada maijā.

Kā liecina aptaujas, praidu neatbalsta 62,1% lietuviešu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+