×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
23. oktobris, 2015
Drukāt

Viļņā rādīs labāko Latvijas laikmetīgo keramiku

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 29. oktobra līdz 30. novembrim labāko Latvijas laikmetīgo keramiķu darbi apskatāmi Rīgas Porcelāna muzeja organizētā izstādē “Latvijas laikmetīgā keramika” Viļņā, brīvdabas galerijā “Gobis/Outdoor Expo”, LA.lv uzzināja Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienībā.

Izstāde norit oriģinālajā Viļņas brīvdabas galerijā “Gobis/Outdoor Expo” – stikla kubos divās vietās Viļņas pilsētas centrā. Centrālajā ielā Ģedimina prospektā 13 izstādīti 6 Latvijas keramiķu – Daiņa Lesiņa, Valdas Podkalnes, Daiņa Pundura, Līgas Skariņas, Elīnas Titānes un dueta Skuja Braden – darbi, savukārt otrā galerijas daļā pie Viļņas Mākslas akadēmijas Maironio gatvē 4 eksponēti Ineses Brants porcelāna apgleznojumi.
Visi izstādes mākslinieki ir nozīmīgas personības Latvijas keramikas mākslā, kas pazīstami un guvuši atzinību arī pasaulē.

Izstāde tās skatītājus iepazīstina ar labāko Latvijas keramikā, kas koncentrējas prezentēto septiņu visai dažādo, bet vienlīdz izcilo mākslinieku daiļradē. Latvijas laikmetīgie keramiķi strādā dažādos materiālos – ar mālu, akmensmasu, porcelānu, eksperimentē ar glazūrām, faktūrām, porcelāna virsglazūras dekoru un rada darbus jauktos materiālos un autortehnikās. Eksponēto mākslinieku darbi parāda Latvijas keramikas daudzveidīgo ainu, kura variējas no monumentāliem un konceptuāliem darbiem līdz dekoratīvi izsmalcinātiem objektiem.

Galerija “Gobis/Outdoor Expo” īpaši izveidota keramikas eksponēšanai, tā ir apgaismota un apskatāma 24 stundas diennaktī, līdz ar to sniedzot iespēju ar eksponātiem iepazīties plašam un dažādam apmeklētāju lokam.

Izstāde “Latvijas laikmetīgā keramika” Viļņā veidota kā Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Porcelāna muzeja, Kultūras iniciatīvu grupas “Kvadratas” un Viļņas Mākslas akadēmijas sadarbības projekts ar nolūku iepazīstināt Lietuvas sabiedrību un viesus ar aktualitātēm Latvijas keramikā un izcilākajiem māksliniekiem šajā jomā.

Izstādes laikā 29. oktobrī plkst. 12:30 Rīgas Porcelāna muzeja lekcija “Latvijas laikmetīgā porcelāna māksla un mākslinieki – Rīgas Porcelāna muzeja izstāde Viļņā” Viļņas Mākslas akadēmijas Dizaina inovāciju centrā.

29. oktobrī plkst. 15 notiks Ineses Brants porcelāna apgleznošanas meistarklase “Sena tehnika mūsdienīgā interpretācijā. Austrumu jeb Orientālā porcelāna apgleznošana” Viļņas Mākslas akadēmijas Keramikas radošajā centrā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+