×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
2. februāris, 2012
Drukāt

Viļņas centrā siltumtrases avārijas dēļ bez apkures palikušas 143 ēkas

vilna

Viļņas centrā sakarā ar siltumtrases avāriju gandrīz pusotram simtam ēku uz laiku atslēgta apkure, tomēr amatpersonas norāda, ka pat tad, ja trasi neizdosies saremontēt, ne vēlāk kā pēc četrām stundām apkure atkal tiks pieslēgta. Avārijas vietu līdzās Luķišķu laukumam iezīmē milzīgi tvaika mutuļi, kas ceļas aukstajā ziemas gaisā.

Siltumtrase netālu no Lietuvas Ārlietu ministrijas ēkas pārsprāga rīta agrumā. Šobrīd siltumenerģiju nesaņem 143 mājas, tai skaitā Lietuvas Seims, Luķišķu cietums, daudzas valsts iestādes un 27 daudzdzīvokļu nami. Kā ziņu aģentūrai ELTA skaidrojis uzņēmuma “Vilniaus energija” preses sekretārs Nerijus Mikalajūns, siltumenerģijas piegāde pārtraukta uz laiku, lai varētu izvērtēt, cik ilgā laikā iespējams savest siltumtrasi kārtībā un pagaidām vienkārši aizsegt plīsumu. Ja noskaidrosies, ka remontam vajadzīgs ilgāks laiks, apkure “atkal tiks pieslēgta, un vienīgā neērtība, ko nāksies pieciest cilvēkiem, būs tvaika mākoņi, kas nepazudīs, kamēr spelgonis pierims”, viņš norādījis. Šobrīd Lietuvas galvaspilsētā sals sasniedz 18 grādus.

Avārijas vietā pašlaik strādā trīs speciālistu brigādes. Vajadzības gadījumam “Vilniaus energija” sagatavojusi arī elektriskos sildītājus. Lēsts, ka trijās stundās temperatūra dzīvokļos nevarētu nokristies vairāk kā par četriem grādiem. Kompānijas pārstāvis uzsvēris, ka avārijas radītie zaudējumi attieksies tikai uz pašu uzņēmumu un iedzīvotājus neskars, bet izvērtēt šo zaudējumu apmērus, protams, vēl būtu pāragri.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+