Mobilā versija
+1.2°C
Nanija, Ilgmārs
Ceturtdiena, 30. marts, 2017
4. jūlijs, 2014
Drukāt

Viļņas Valdnieku pils pagalmā būs baltu arheoloģisko tērpu skate

Foto: LETAFoto: LETA

Šodien, 4. jūlijā, Dziesmu svētku laikā lietuvieši aicināti uz unikālu pasākumu – atjaunotās Viļņas Valdnieku pils pagalmā vēlā vakarā notiks septiņu baltu cilšu arheoloģisko tērpu skate.

Izrādē, ko veidojusi pazīstamā režisore un horeogrāfe Agnija Šeiko, pa pils pagalmu savos senajos tērpos pastaigāsies kurši, sēļi, jātvingi, žemaiši, aukštaiši, lietuvieši un zemgaļi – gan vīri un sievas, gan jauni puiši un meitas.

Katrā atjaunotajā I–XIV gadsimta tērpu kolekcijā būs četri vīriešu un četri sieviešu tērpi, kuros iejutušies Klaipēdas Jaunatnes teātra aktieri, moderno deju dejotāji un Lietuvas jūrniecības augstskolas studenti.

Mūziku izrādei rakstījis viens no pazīstamākajiem Lietuvas mūsdienu komponistiem Antans Jasenka. Īpašo vakara noskaņu palīdzēs radīt gan saksofonists Petrs Višņausks, perkusionists Arkādijs Gotesmans, koris “Brevis”, Vītauta Dižā universitātes kamerorķestris, pūšamo instrumentu kvintets, aktieri un dejotāji, gan izgaismotie Valdnieku pils balkoni un torņi, bet ar īpašu projekciju palīdzību skatītājiem būs iespēja tuvāk aplūkot tērpu detaļas, audumu faktūru un rotas.

Pievienot komentāru

Personīgi par "vienīgo Latvijas francūzieti": iznākusi Maijai Silmalei veltīta grāmataTrešdien, 29. martā, Rīgas Jūgendstila centrā sirsnīgā gaisotnē tika atvērta Leldes Stumbres grāmata “Maija, Cher Ami”, kas veltīta tulkotājai, tā saucamās franču
Draugiem Facebook Twitter Google+