×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
1. februāris, 2012
Drukāt

Vilnītis: ZRP no maza bērna mēģina izaugt par vērā ņemamu sabiedrības locekli

Zatlera reformu partija (ZRP) no maza bērna mēģina izaugt par vērā ņemamu sabiedrības locekli, taču ne viss ir sanācis tik veiksmīgi, kā iepriekš iecerēts, – vērtējot ZRP darbu koalīcijā, “Rietumu Radio” sacīja partijas valdes loceklis un Kurzemes reģionālās nodaļas vadītājs Jānis Vilnītis.

Kā lielu partijas panākumu Vilnītis min iegūtos piecu ministru posteņus un līdz ar to “vērā ņemamu dalību valdībā”.

“Partija no maza bērna mēģina izaugt par vērā ņemamu sabiedrības locekli. Ne viss ir sanācis tik veiksmīgi, kā iepriekš iecerēts, – kaut vai tas, ka seši deputāti no partijas atšķēlās un izveidoja savu deputātu grupu,” atzina Vilnītis.

Viņš piekrīt Valsts prezidenta Andra Bērziņa paustajai kritikai par koalīcijas darbu, un norāda, ka, veidojot koalīciju ar tik nepārliecinošu balsu vairākumu, problēmas bija paredzams jau iepriekš. “Šādu kuģi sašūpot ir vieglāk nekā tad, ja koalīcijai Saeimā būtu, piemēram, 70 balsis,” spriež Vilnītis.

Viņš norāda, ka “Saskaņas centram” (SC), parādot savu nostāju valodas referenduma jautājumā, nav izredžu nokļūt valdībā un partija parāda, ka “bija vilks aitas kažokā, un mēs tagad ieraudzījām viņu īsto pārliecību”. Vilnītis arī uzskata, ja SC būtu valdībā, tad “šādas problēmas ar valodas referendumu tagad nepastāvētu”.

Jautāts, vai ZRP novilktās sarkanās līnijās attiecībā uz Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) ņemšanu valdībā nav kļuvušas blāvākas, Vilnītis sacīja: “Zaļo un zemnieku savienībā ir ļoti daudz gudru un profesionālu cilvēku, ar kuriem var sastrādāties. Taču otra puse ir tāda, ka mūsu partija nesadarbosies ar politisko spēku, kas atklāti sadarbojas ar kādu no oligarhiem, šajā gadījumā ar daudzos kriminālprocesos apsūdzēto Aivaru Lembergu. Es uzskatu, ka tas nav mūsu partijas uzdevums, bet Zaļo un zemnieku savienības mājasdarbs šo problēmu atrisināt līdz galam.”

Viņš norāda – tikai tad, kad ZZS norobežosies no Lemberga, ZRP varētu izskatīt sadarbības iespējas ar ZZS. “Ar to, ka ZZS attiecības ar Lembergu palikušas klusākas, vien nepietiek. Partijai ir jāparāda visai sabiedrībai, ka tā var būt spēcīga arī bez šī oligarha ietekmes,” uzskata ZRP pārstāvis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+