×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
16. jūlijs, 2015
Drukāt

Viltības, kā augstpapēžu kurpes padarīt ērtākas, un ekspertu ieteikumi pēdu veselībai

Foto - www.andriskozlovskis.lvFoto - www.andriskozlovskis.lv

Mēs visas zinām, cik lieliski izskatās augstpapēžu kurpes, tomēr nereti to vietā izvēlamies komfortablākus apavus, nevēloties piedzīvot kāju sāpes un nogurumu. Šai sakarā iepazīsties ar portāla about.com ieteikumiem, kā augsto papēžu valkāšanu padarīt ērtāku un pēdai draudzīgāku, kā arī ekspertu padomiem pēdu veselībai un kopšanai.

Iegādājies apavus laikus

Uzvilkt jaunas kurpes, kas tikko izsaiņotas no to kastes, šķiet brīnišķīgi, tomēr tās nebūs ievalkātas un pasākumā, ko apmeklēsi, nāksies sadzīvot ar fizisku diskomfortu, ko radīs kurpju beršana un kāju nogurums, tām vēl neesot pieradušām pie jaunajiem apaviem. Lai no tā izvairīties, pirms notikuma, kurā vēlies jaunās kurpes vilkt, iegādājies tās jau laicīgi un ievalkā. Tā ne tikai ļausi pēdām pierast pie jaunajiem apaviem, bet arī nostiprināsi savu gaitu ar tiem.

Izvēlies vaļīgākus apavus

Ja kurpes būs pārlieku ciešas, tavas pēdas uztūks un staigāt kļūs teju neiespējami. Iegādājoties augstpapēžu kurpes, izvēlies tās nedaudz platākas, lai pēdas dienas gaitā netiktu nospiestas.

Papēži

Jo platāks būs kurpju papēdis, jo efektīvāk tās balstīs tavu pēdu un attiecīgi visu ķermeni. Savukārt, tievi un smaili papēži vien retos gadījumos nodrošina nepieciešamo komfortu, visbiežāk ātri vien parādoties ne tikai kāju, bet arī muguras sāpēm nepareiza svara sadalījuma dēļ.

Neaizmirsti par kurpnieku spējām

Ja kārotās kurpes ir pagalam neērtas, vari doties pie kurpnieka, kurš tās varēs gan pastiept, gan pat pielāgot papēžu formu, lai ar apaviem pārvietoties būtu ērtāk.

Izvēlies platformas apavus

Augstpapēžu kurpes ar platformas papēdi sabalansē slodzi starp papēdi un pirkstgaliem. Tādējādi tās ir krietni ērtākas, kā arī stabilākas.

Pērc kurpes ar siksniņām

Ja biežāk valkā apavus bez augstiem papēžiem, bet esi nolēmusi šo tendenci mainīt, izvēlies augstpapēžu kurpes ar siksniņām. Tās nodrošinās labāku stabilitāti, kā arī kurpju fiksāciju, neļaujot tām, piemēram, negaidīti noslīdēt no pēdas.

Varbūt kādam ir pūderis?

Ja pēdas pastiprināti svīst, tās var būt slidenas un nestabilas augstpapēžu kurpēs. Šai sakarā izlīdzies ar drusciņu pēdu pūdera vai talka, kas tās padarīs sausākas, un problēma būs atrisināta. Vien uzmanies, lai pūderis nenokļūtu uz kurpju ārpuses un tās nepaliktu baltas.

Eksperimentē ar kurpju ieliktnīšiem

Ir pieejami dažādi kurpju ieliktnīši, kas staigāšanu padara ērtāku un mazina apavu, jo īpaši augstpapēžu kurpju, radīto slodzi pēdai.

Gēla spilventiņi

Daži stratēģiski novietoti gēla spilventiņi var izglābt tavu dienu. Pamēģini tos novietot zem pirkstiem vai tieši zem papēža un pielūko, lai tie neslīd, citādi efekta nebūs.

Raksta turpinājumā iepazīsties ar lasītāju uzdotajiem jautājumiem ekspertiem un uzzini speciālistu ieteikumus pēdu veselībai un kopšanai!

Jautājums: “Labdien! Man ir 37 gadi. Pie kāju pirkstiem aug ārā tādi kā radziņi – kauli. Man ir grūtības ar apavu iegādi. Es smērēju jodu (man ieteica tautas līdzekli), bet tas nepalīdz. Man pašlaik tie radziņi abām kājām ir ļoti maziņi. Varbūt ir kāda metode kā no viņiem tikt vaļā?

Es tos masēju, dauzu un spaidu atpakaļ. Tie ir ļoti neglīti, īpaši pēc ļoti garam stundām pavadītam uz kājām un slēgtos ziemas apavos. Ja nav ārstēšanas metodes šiem maziem kauliņiem, cik izmaksā operācija, un kurā vietā to veic? Man šie kauliņi parādījās pirms gada, bet nekādi tos nost nevaru dabūt. Es tādus nevēlos.”

Atbild Iveta Līce, Līces I. ģimenes ārsta prakse , Līces I. ģimenes ārsta prakse

“Domāju, ka jādodas uz konsultāciju pie kvalificēta ortopēda Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā, lai risinātu jautājumu par operatīvu terapiju vai speciālajiem apaviem.”

Atbild Elīna Malkiela, “Sanare KRC Jaunķemeri”, SIA , “Sanare KRC Jaunķemeri”, SIA

“Būtu rekomendējama podometrija, lai piemērotu ortopēdiskās zolītes. Var arī piedāvāt fizikālās medicīnas procedūras: ultraskaņu. Noteikti jāvalkā ērti apavi. Operācija var arī nedot gaidīto rezultātu, jo problēma ar laiku var arī atjaunoties.”

Atbild Sentis Cīlītis, “SAI”, SIA

“Alternatīva operācijai: ķīnieši ir izstrādājuši plāksteri šādiem gadījumiem. Ir arī noteiktas frekvences, kuras saņemot terapijas laikā var šo procesu apstādināt.

Jautājums: Labdien! Man ir problēmas ar pēdām, bet nezinu vai nu no tā, ka nepareizi apavi vai no tā, ka tās tiek pārāk koptas. Tiešām pirms kāda laika to vien darīju, kā kājas mērcēju, berzu un darīju visu, ko nekādā gadījumā nedrīkst! Tagad kāju pēdas ir kļuvušas iedzeltenas, un nezinu, ko lai dara! Vakar biju aizgājusi uz ārstniecisko pedikīru, bet tas tik nadziņus pielaboja un pāris problemātiskās vietas apstrādāja.”

“Problemātiskās vietas ir sabiezējumi – pirms mazajiem pirkstiņiem, pēdas ārējā malā, kā arī uz pašām pēdām. Bet visvairāk mani uztrauc tās iedzeltenās pēdas! Ko lai dara, lai viņas tādas nebūtu? Paldies jau iepriekš,” Ina.

Uz šo un turpmākajiem jautājumiem atbild Veselības centra 4 dermatoloģe, podiatrijas speciāliste Marina Mihailova

“Nepieciešama dermatologa konsultācija, lai precizētu iemeslu jūsu pēdu ādas sabiezējumiem. Iemesli var būt dažādi , sākot ar dermatoloģiskām saslimšanām (keratodermija, psoriāze), kā arī pēdu deformāciju un nepareizu pēdu ādas kopšanu.”

Jautājums: “Lielas mocības man sagādā ļoti sausa āda un saplaisājuši papēži cauru gadu. Ko tik neesmu mēģinājusi smērēt u.tml. Vasarā izvairos lietot kurpes ar vaļēju aizmuguri. Brīvdienās vasarā kaut cik baltus papēžus var dabūt ar rīta rasu vai jūrā. Arī dēliem, kas ir 24 un 28 gadus jauni, ir šī problēma. Lūdzu palīdziet!”

“Primāri nepieciešama podiatrijas speciālista konsultācija, jo iemesli plaisājošiem papēžiem un raupjai, sausai ādai var būt dažādi : sēnīšu infekcija, hroniskas ekzēmas, psoriāze, endokrīnas saslimšanas , hormonālas svārstības utt. Šādos gadījumos parasta pēdu ādas kopšana var būt mazefektīva.”

Jautājums: “Pirms diviem gadiem traumēju kājas īkšķi. Kopš tā laika pamazām deformējās nags, tas arī slikti aug. Izveidojās ragveida biezs slānis un šobrīd īkšķis izskatās bēdīgs… Nags noies, bet apakšā nekā jauna nav Vai ir iespējams kaut ko labot ķirurģiski? Vai varbūt uzaudzēt mākslīgu nagu? Un kur man griezties? Mazpilsētā tikai nogrozīja speciālisti galvas… Vīrs mēdza teikt, ka man ir visskaistākie kāju nagi… Nu vairs ne.”

“Vispirms jākonsultējas pie dermatologa, jo nagu deformācijas biežākais iemesls ir sēnīšu infekcija.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+