Latvijā
Kriminālziņas

Viltīgā ļaundara shēma: apdullina pie dzīvokļa durvīm un apzog mājokli1

Ilustratīvs attēls. Valsts policija

Policija aizturējusi vīrieti, kurš Ķengaragā nolaupīja somu ar dzīvokļa atslēgām un vēlāk apzaga cietušā mājokli.

31. martā īsi pirms pusnakts 1984. gadā dzimušam vīrietim pie viņa dzīvokļa kāpņu telpas Ķengaragā negaidot no mugurpuses pa galvu iesita svešinieks, pēc kā cietušais zaudēja samaņu. Uzbrucējs nolaupīja vīrieša somu, kurā atradās mobilais telefons un dažādas personīgās mantas, tajā skaitā dzīvokļa atslēgas. Kā vēlāk noskaidrojās – ļaundaris bija gaidījis un slepus novērojis, kamēr cietušais atgūsies, lai noskaidrotu, kurā dzīvoklī viņš dzīvo.

Kad cietušais bija atguvis samaņu, viņš devās uz savu dzīvokli. Nonācis pie sava dzīvokļa, viņš atskārta, ka ir nolaupītas arī viņa dzīvokļa atslēgas. Vīrietis devās uz Rīgas Ķengaraga policijas iecirkni, un informējis policiju par notikušo, viņš atgriezās pie sava dzīvokļa durvīm, kur konstatēja, ka tās ir vaļā un no dzīvokļa ir pazudis televizors un mobilais telefons. Vīrietis tūdaļ sazinājās ar policiju.

Notikuma vietā ieradās Rīgas Ķengaraga iecirkņa policisti, kuri, veicot izmeklēšanas darbības, noskaidroja vīrieti, kurš tiek turēts aizdomās gan par iepriekš izdarīto laupīšanu, gan zādzību no dzīvokļa. “Pa karstām pēdām” iespējamais ļaundaris tika aizturēts. Likumsargiem arī izdevās atgūt daļu no noziedzīgajā ceļā iegūtajām mantām.

Aizturētais 1989. gadā dzimušais vīrietis jau iepriekš sodīts par mantiskiem noziegumiem un vien nesen atbrīvots no ieslodzījuma vietas.

 

 

LA.lv