×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
2. decembris, 2014
Drukāt

Viltīgie nelabvēļi, kas slēpjas kosmētikā (1)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Kosmētikas iegāde nereti notiek spilgtas un vilinošas reklāmas ietekmē, un tiecoties līdzināties reklāmās redzamajām modelēm, mēs nereti ļaujamies spontānam pirkumam. Bet vai tas, ko pērkam, mums patiesi ir vajadzīgs?

Turpmāk aplūkosim sastāvdaļas, kas slēpjas vairumā kosmētisko līdzekļu, taču mūsu organisms nebūt pēc tām nealkst. Izvēloties kosmētiku, uzmanīgi lasiet tās sastāvu un izvairieties no sekojošiem komponentiem, raksta skaistumkopšanas servisa portāls Intensa.Pro

Parabēni

Parabēnus iekļauj kosmētisko līdzekļu sastāvos, lai novērstu mikrobu vairošanos tajos un lai pagarinātu produkta uzglabāšanas termiņu. Parabēni viegli iekļūst ādā un organismā veic estrogēnu darbību, kas var veicināt atsevišķu vēža formu attīstību. Piemēram, metilparabēns, propilparabēns, etilparabēns un butilparabēns veicina krūts vēža attīstību. Ilgstoša parabēnus saturoša kosmētika kaitē dažādu organisma sistēmu darbību.

Ftalāti

Ftalātus izmanto ne tikai kosmētikas, bet arī plastmasas izstrādājumu ražošanā. Ftalātu pārdozēšana draud ar hormonāliem traucējumiem.

Sulfāti

Sulfāti ir sērskābes savienojumi. Nātrija laurisulfāts un natrija lauretsulfāts ne tikai ļauj šampūniem putot un piešķir tiem attīrošas funkcijas, bet arī kairina un sausina ādu. Sulfāti caur ādu iekļūst sirdī, smadzenēs, aknās un tur uzkrājas.

Triklozāns

Triklozāns ir dezinficējošs līdzeklis. Tas, līdzīgi kā parabēni, novērš mikrobu vairošanos un pagarina produkta uzglabāšanas termiņu. Taču līdzās šīm pozitīvajām īpašībām, tam piemīt spēja uzkrāties organismā un izraisīt ādas un acu kairinājumu.

Formaldehīds

Kosmētikas sastāvos ietilpstošais kodīgais formaldehīds izraisa ādas kairinājumu, acu, deguna un mutes kairinājumu, kā arī pārmērīga tā iedarbība var veicināt astmas un vēža rašanos.

 

dievietei_logo

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ir pieejama kosmētika un higiēnas produkti, kuros nav šo “viltīgo nelabvēļu” un arī vēl daudzu citu nelabvēļu, kā piem. SLS, minerāleļļa, alumīnija sav. u. c. Lietoju produkciju un sadarbojos ar šo kompāniju, kuras produkciju iesaka arī Neatkarīga Starptautiskā Pretvēža organizācija.

Draugiem Facebook Twitter Google+