×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
23. decembris, 2016
Drukāt

Krāpnieki kļuvuši nekaunīgāki. Reāls stāsts, kā mēģināja izkrāpt īpašumu Sarkaņos (20)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Madonas novada Sarkaņu pagastā kāds Krimuldas novada iedzīvotājs mēģinājis izkrāpt aptuveni 50 hekt­ārus meža, izmantojot viltotu pilnvaru, kuru viņam it kā izsniedzis ASV Kalifornijas štatā dzīvojošais deviņdesmitgadīgais tautietis.

Šķita, ka nav kur piesieties

“Sākotnēji angļu valodā uzrakstītā un notāra apliecinātā pilnvara bija pārtulkota arī latviski, un vietējais notārs pat bija apliecinājis tulka parakstu. Sākumā šķita, ka izdotajai pilnvarai nav kur piesieties,” stāsta Gulbenē strādājošā zvērinātā notāre Baiba Jaunbērziņa. “Privātā kārtā sagatavotajā pirkuma līgumā paredzēja, ka īpašumu nopērk šī gada novembrī reģistrēta sabiedrība ar ierobežotu atbildību (SIA). Pilnvarniekam šīs sabiedrības vārdā bija tiesības parakstīt dokumentus.”

Lai uz pircēja vārda nekustamo īpašumu reģistrētu zemesgrāmatā, vēl bija nepieciešams notāra apliecināts nostiprinājuma lūgums. Nostiprinājuma lūguma sagatavošanai nepieciešamos dokumentus darījumos iesaistītās puses var iesūtīt arī elektroniski. Taupot laiku, šo iespēju bieži izmanto, kas notāru praksē nav nekas neparasts.

Bet, kā stāsta Baiba Jaunbērziņa, sākumā e-pastā viņa saņēmusi privātu pirkuma līgumu, sabiedrības izdotu pilnvaru Krimuldas novadā dzīvojošajam ar tiesībām parakstīt dokumentus un ASV izdotās pārdevēja pilnvaras tulkojumu latviešu valodā. Bet nav bijusi atsūtīta sākotnēji angļu valodā uzrakstītā.

Telefoniski sazinoties ar sūtītāju un lūdzot atsūtīt angļu valodā rakstīto pilnvaru, Baibu Jaunbērziņu mēģinājuši pārliecināt, ka viss esot kārtībā, pilnvara jau esot pārbaudīta un vispār esot apgrūtinoši dokumentu ieskenēt un atsūtīt. Kad notāre atteikusies rak­stīt nostiprinājuma lūgumu, neredzot pilnvaras oriģinālu, tā gan tika atsūtīta.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Tas vis notiek Rojas pagastā un taisnību nav meklēt kur, jo visi kopā saistīti.

 2. Arī mūsu pagasta un novadā notiek krāpāsanās ar īpašumiem, zērināts notārs uzraksta līgumu nepaskaidrojot un neiekļaj līgumā visus nosacījumus, tiesu izpildītāja ieguvēja, un bijusī teisnese nu mēģina izkrāpt īpašumu, kas viņiem nekad nav piederējis, arī pagasts nenāk palīgā, pagasta jurists ir kopā ar viņirm saistīts, un ko ‘tālāk tik ar dūŗēm cīnīties.

 3. Notāre Jaunbērziņa šoreiz bijusi uzdevumu augstumos.

 4. bail kādu aizskart Atbildēt

  bet man liekas, ka notāra pienākums ir PĀRBAUDĪT dokumentus, nevis apskatīties, vai kāds cits ir pārbaudījis un atzinis par labiem. var arī “pārbaudīt” personību pēc pases, un nepamanīt, ka pasē redzams vecs onka, bet pasi uzrāda zaļš teftelis. likums laikam to nenosaka, bet acīm pierē tomēr jābūt, ja grib strādāt ne par podu iznesēju

  • ” ja grib strādāt ne par podu iznesēju” – tikai ne to , tas karaļa augstmaņiem skaitās goda amats un ne katrs tur tiks pielaists – tas nav aklo,kurlo notāru darbs, kurš par cūkas pakaļu var neredzēt redzamas lietas…
   Paldies Rasnač no NA par bezdarbību !!!

 5. Visu cieņu notārei. Taču gadījums liecina par to, ka līgumi par nekustamā īpašuma pārdošanu jāslēdz obligāti pie notāraiem nevis privātttiesiskā ceļā.

 6. Strādīgie ,godīgie latvieši…

 7. Zagtas mantas uzpircējs, ir un paliek tikai zagtas mantas uzpircējs. Termins ”labdabīgs” zagtas mantas uzpircējam Ir apsurds. Kāda starpība ko tu pērc. Kāpēc tad”ļabdabīgs” ieguvējs nepiemēro dārgas zagtas automašīnas uzpircējam? Tadēļ ka šeit ātri var saķerties ar ietekmīgām ārzemju personām. Bet mūsu iedzīvotāji jāpieradina super zagļu valstī izdzīvot.

 8. kur pīlei kājas dīgst Atbildēt

  kā krāpnieki uzzina par “pamestajiem īpašumiem” ?
  Tikai ar pagastu birokrātijas palīdzību !!!
  Tur arī sākums jāmeklē !

 9. Brīnumi arī notiek….ir arī godīgi notāri!

 10. Latvijas vēstnesis -krāpnieku iespēja saīsināt pieteikšanās laiku un iegūt mantu! ..to vēstnesi taču lasa visi Latvijas iedzīvotāji katru dienu!

 11. Un ko dara tieslietu ministrs – neko – pilnīgi neko – …. Var sakārtot savu kantori un nekā… ko ar rabarberiem pērtais var sakārtot, ja pat sieva iekausta par stulbumu…

 12. No teksta saprotams, ka viltojot dokumentus un uzrādot viltojumus Latvijā labticīgam pircējam viegli nopirkt īpašumu ar viltotiem dokumentiem. Un iepriekšējais īpašnieks tad lai sūdz krāpnieku (viltus pārdevēju) tiesā. Bet valsts pārvalde taču saņem procentus par pārdošanas faktu. Tad jau valsts pārvaldei jānes atbildība (vai notāram, vai zemesgrāmatu nodaļai, vai utt) par krāpniecības pieļaušanu un neprasmi (vai nevēlēšanos)to apturēt. Jo jebkurš no mums taču nevar būt ne par notāru, ne zemesgrāmatu nod. tiesnesi.

  • Tieši tā, atbild notārs personiski UN notāra darbībai jābūt apdrošinātai. Ja kas, maksā notārs vai apdrošinātājs, bet nevis zaudējumus cieš cietušais. Vai Rabarberu vecis ar NA spēj to sakārtot, šaubos.

 13. Cerība mirst pēdējā Atbildēt

  Cerams, cīnīties ar krāpniecību … būs nākamā gada prioritāte. Nu cik var?

 14. Visu CIEŅU Gulbene zvērinātai notārei Baibai Jaunbērziņai, kas atklāja KRĀPNIECĪBU ar īpašumu Madonas novadā … Maz ir godīgu norāru.
  Kādā pilsētas portālā lasīju policijas informāciju par pazudušo veco cilvēku Bruno Pauļuku(53 gadi) Sēlpils pagastā. Izrādās kā teikts pievienotā komentārā, pateicoties NE-GODĪGAM notāram it kā Rīgā, viņam tikuši IZKRĀPTI īpašumi – 2 ha zeme un māja Mārupē.
  Dīvainākais, ka nonācis tik tālu no pieRīgas laukos dzīvojās tikai pa mājām, jo knapi spējis paiet …Bet te pēkšņi ziņa, ka “pazudis un policija meklē” …
  Rīgas notāru priekšniece izliekas godīgāka par Romas pāvestu.Ja tā ir patiesība, tad pēc cietušā uzvārda – Bruno Pauļuks ātri vien varētu atrast NEGODĪGOS notārus Rīgā …priekšnieces degungalā!@
  Pēdējā laikā pierādījies, ka ŽURNĀLISTI ātrāk atrod NELIEŠUS nekā kantoru aizgaldos pirdošie ierēdņi …

 15. vis jau ir pateikts ,nenokārto mantojumu ,nemaksā nodokli ,nereģistrē zemesgrāmatā ,nu ko tad vēlāk sūdzas ? Nebrīnīšos kad Salacgrīvas novadā sāks tās dzelzceļa zemes valsts atpirkt ,puse zemes nebūs Zemes grāmatā un valsts paņems kā bezsaimnieka mantu un tiem “it kā “īpašniekiem ne kapeiku nemaksās ,jo papīru ta nav.

Draugiem Facebook Twitter Google+