Mobilā versija
Brīdinājums +13.3°C
Rolands, Rolanda, Ronalds, Erlends
Trešdiena, 18. oktobris, 2017
23. marts, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Kad tevi nenomētās ar dubļiem (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ar to aprasts kā ar nenovēršamu, stihisku dabas parādību – parlamentā pa lielākai daļai esam ievēlējuši asociālus elementus vai dīvainus indigo deputātus. Tā viņi tur uzvedas un izpaužas. Katru dienu pienāk ziņas, kurš paveicis ko briesmīgu un politiķim nepiedodamu, piemēram, aizsūtījis pieteikuma anketu TV šovam “Randiņš pa pliko” vai piedraudējis pārvērst visas Saeimas kolēģītes par aitām. Dzeltenās avīzes nepavisam neiekož mēlē un nekautrējas pastāstīt, kā kungs no deputātu korpusa aizkavējies pie bārdāmām un iepinies nepiedienīgā sakarā ar Kikī vai Žužū, un arī vēlēšanu kandidātu listē partijas pašrocīgi saliek tādus “kristālskaidrus” brenčus, kuri neprot šņabi dzert un jau 50 g sīvā reibumā sastrādā visneiespējamākos cundurus.

Šie relaksētie melnie humora veči mīl bez mitas atkārtot – mēs negribam saukt vārdā mūsu atbalstīto pretendentu, lai viņu, nevainīgu cilvēciņu, nenomētātu ar dubļiem un neapspļaudītu. Tā gudrinieki runā un slēpj, vienalga, vai izbīdāmā persona ir valsts prezidenta vai Saeimas šveicara amata kandidāts. Gandrīz jānotic, ka krēslu mīkstumam izraudzītos apsēdīs ļaunais gars, kas specializējas nerrošanā, nodarvošanā, izvārtīšanā pa vircu un novārtīšanā pa dubļiem. Saeimas papucīši, labu gribēdami, vēlas tikai jaunekli jēriņu pasargāt no nelabā kārtējiem plezīriem un šķidrā kompromata.

Taču sit tā stunda, kad partijām jāvelk ārā sava svētbilde, uzticamības vērtais ļautiņš bez puteklīša uz ancuka. Jap! Kolīdz famīlija tiek nominēta, nevajag pat MOSSAD uzlaist pa pēdām, kad tāpat atklājas, ka zellim ir tik daudz skeletu skapī, ka kauli grab vien! Vai viņš ņēmis konvertā vai izlīdis no čekas maisiem, vai krāpies ar nodokļiem, vai piedalījies neatļautā elektrozvejā – īsi sakot, partija grib ietupināt savējo dzeguzēnu ligzdā. Reti kurš no izvirzītajiem izrādās nevainojamāks par Romas pāvesta atsūtītu nunciju.

Partijām ar savu slikto reputāciju vajadzētu pa gabalu turēties no “viltotas preces” amatu kandidātiem, priekš kuriem jau sagatavots sprāgstvielas sastāvs un nakts poda saturs, ar kuru viņus uzspert gaisā un noliet no galvas līdz kājām. Nevajag izgudrot vēl efektīvāku dzēšmateriālu par teflonu vai vēlāk neveikli taisnoties: ak, nemaz nezinājām, ka tas tips tāds ļurba un ļūļāks. Reku, CV mētājās pa galdu. Vai – nejauši iepazināmies internetā, un tik nesmuki sanāca.

Vai tad pasaulē mazums krietnu ļaužu, kuri nav radniecīgi politiķiem un strādā kārtīgu, profesionālu darbu? Kāpēc amatu norīkojumus no partiju rokām nesaņem solīdi cilvēki, kuriem dubļi nelīp klāt un dzīves gājumā nepatīkami kuriozi nav gadījušies? Ir taču tik tīri, balti sprīdīši un sniegpārsliņas kā neaprakstīta policijas protokola lapa! Katrs jau nu ir ar kaķeni apšaudāms, bet ne visiem kriminālkodekss atradīs, kur piesieties, un pat “Delna” un “Providus” ar ļoti sensoru uztveri neaplaizīsies – dodiet šito mums uz dakšiņas uzdurt.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nu re -šajā rakstā Egīls Līcītis nevienu nenosauc vārdā , jo Sudrabas kundzi nav saskatījis . . .
    Jūli – ja runa par prezidentu ,es labprāt tur redzētu BONDARU – jauns ,izglītots ,sakarīgs un strādājis pie Vairas Vīķes Freibergas . Latvija varētu lepoties ar tādu galvu [ tās ir tikai manas domas ] .

  2. Par prezidentu būtu logiski izvirzīt partijas vadītāju. Paskatīsimies, vai tas ir reāli. Vienotības vadītāja Āboltiņa noteikti neiegūs balsis. Vienīgi Zemnieku savienības vadītājs Brigmanis varētu riskēt, pārējiem pūrā ir ļoti neizdevīgas partijas nostādnes. Patreiz reģionu apvienības vadītājs Bondars ir izvirzījis savu kandidatūru. Šis gājiens var viņam un viņa partijai attaisnoties, jo vienā rāvienā var izvirzīt līderos viņa partiju.

Franks Gordons: Iegansts raganu medībām (17)Paziņo deviņus paņēmienus, ar kuriem ASV apdraudot Krievijas suverenitāti.
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pirms aiziešanas atslēdziet elektrību koģenerācijas stacijām!

Ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam, kurš pagājšnedēļ paziņoja, ka pametīs darbu valdībā, lai  vadītu “Vienotības” Saeimas frakciju, pēc šīs svētdienas TV3 raidījuma “Nekā Personīga” jāķeras pie vēl kāda grūta darba.

TV raidījumā izskanēja bažas, ka vairāki uzņēmumi varētu būt krāpušies ar atļaujām elektroenerģijas ražošanai obligātajā iepirkumā. Raidījums atklājis vairākus uzņēmumus, kuri nav laikā pabeiguši projektus, bet licences saglabājuši, AS “Sadales tīkls” testā padodot jaudu no pārvietojama ģeneratora. Ja šie uzņēmumi sāks darbu un izmantos iespēju elektrību tirgot par paaugstināto cenu, patērētājiem tas izmaksās līdz 100 miljoniem eiro obligātā iepirkuma komponentes (OIK) maksājumos nākamajos 10 gados. Ministrs uzdevis Ekonomikas ministrijas kontroles grupai ar ekspertiem nekavējoties veikt pārbaudes. Tāpat pārbaudi uzdots veikt SIA “Rīgas enerģija” apjomīgajā koģenerācijas stacijā Vestienas ielā 2, Rīgā. Šis uzņēmums saistīts ar uzņēmēju Māri Martinsonu. “Nekā Personīga” esot zināms, ka šī stacija nav nodota ekspluatācijā, un ir aizdomas, ka pārbaudes tests varētu nebūt noticis godīgi.

Arī Ministru prezidents Māris Kučinskis uzdevis ministram sadarbībā ar Iekšlietu ministriju nekavējoties veikt pārbaudes. Līdz šā gada 30. oktobrim jāziņo par plānoto rīcību un nepieciešamajām izmaiņām normatīvajos aktos.

Vai piekrītat apgalvojumam, ka vīriešiem pēc 40 gadiem jālieto steroīdi?
Monika Zīle: Garā mēle un īsās rokas (3)Kuplo ģimeņu ieguvums no demogrāfijas veicināšanai piešķirtajiem miljoniem pagaidām neskaidrs
Laima Geikina: Vai mēs vēlamies pārmaiņas izglītībā? (17)"Kurš no jums ir bez grēka, lai pirmais met akmeni uz viņu!" (Jņ 8:7)
Draugiem Facebook Twitter Google+