Mobilā versija
+13.0°C
Līga
Piektdiena, 23. jūnijs, 2017
23. marts, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Kad tevi nenomētās ar dubļiem (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ar to aprasts kā ar nenovēršamu, stihisku dabas parādību – parlamentā pa lielākai daļai esam ievēlējuši asociālus elementus vai dīvainus indigo deputātus. Tā viņi tur uzvedas un izpaužas. Katru dienu pienāk ziņas, kurš paveicis ko briesmīgu un politiķim nepiedodamu, piemēram, aizsūtījis pieteikuma anketu TV šovam “Randiņš pa pliko” vai piedraudējis pārvērst visas Saeimas kolēģītes par aitām. Dzeltenās avīzes nepavisam neiekož mēlē un nekautrējas pastāstīt, kā kungs no deputātu korpusa aizkavējies pie bārdāmām un iepinies nepiedienīgā sakarā ar Kikī vai Žužū, un arī vēlēšanu kandidātu listē partijas pašrocīgi saliek tādus “kristālskaidrus” brenčus, kuri neprot šņabi dzert un jau 50 g sīvā reibumā sastrādā visneiespējamākos cundurus.

Šie relaksētie melnie humora veči mīl bez mitas atkārtot – mēs negribam saukt vārdā mūsu atbalstīto pretendentu, lai viņu, nevainīgu cilvēciņu, nenomētātu ar dubļiem un neapspļaudītu. Tā gudrinieki runā un slēpj, vienalga, vai izbīdāmā persona ir valsts prezidenta vai Saeimas šveicara amata kandidāts. Gandrīz jānotic, ka krēslu mīkstumam izraudzītos apsēdīs ļaunais gars, kas specializējas nerrošanā, nodarvošanā, izvārtīšanā pa vircu un novārtīšanā pa dubļiem. Saeimas papucīši, labu gribēdami, vēlas tikai jaunekli jēriņu pasargāt no nelabā kārtējiem plezīriem un šķidrā kompromata.

Taču sit tā stunda, kad partijām jāvelk ārā sava svētbilde, uzticamības vērtais ļautiņš bez puteklīša uz ancuka. Jap! Kolīdz famīlija tiek nominēta, nevajag pat MOSSAD uzlaist pa pēdām, kad tāpat atklājas, ka zellim ir tik daudz skeletu skapī, ka kauli grab vien! Vai viņš ņēmis konvertā vai izlīdis no čekas maisiem, vai krāpies ar nodokļiem, vai piedalījies neatļautā elektrozvejā – īsi sakot, partija grib ietupināt savējo dzeguzēnu ligzdā. Reti kurš no izvirzītajiem izrādās nevainojamāks par Romas pāvesta atsūtītu nunciju.

Partijām ar savu slikto reputāciju vajadzētu pa gabalu turēties no “viltotas preces” amatu kandidātiem, priekš kuriem jau sagatavots sprāgstvielas sastāvs un nakts poda saturs, ar kuru viņus uzspert gaisā un noliet no galvas līdz kājām. Nevajag izgudrot vēl efektīvāku dzēšmateriālu par teflonu vai vēlāk neveikli taisnoties: ak, nemaz nezinājām, ka tas tips tāds ļurba un ļūļāks. Reku, CV mētājās pa galdu. Vai – nejauši iepazināmies internetā, un tik nesmuki sanāca.

Vai tad pasaulē mazums krietnu ļaužu, kuri nav radniecīgi politiķiem un strādā kārtīgu, profesionālu darbu? Kāpēc amatu norīkojumus no partiju rokām nesaņem solīdi cilvēki, kuriem dubļi nelīp klāt un dzīves gājumā nepatīkami kuriozi nav gadījušies? Ir taču tik tīri, balti sprīdīši un sniegpārsliņas kā neaprakstīta policijas protokola lapa! Katrs jau nu ir ar kaķeni apšaudāms, bet ne visiem kriminālkodekss atradīs, kur piesieties, un pat “Delna” un “Providus” ar ļoti sensoru uztveri neaplaizīsies – dodiet šito mums uz dakšiņas uzdurt.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nu re -šajā rakstā Egīls Līcītis nevienu nenosauc vārdā , jo Sudrabas kundzi nav saskatījis . . .
    Jūli – ja runa par prezidentu ,es labprāt tur redzētu BONDARU – jauns ,izglītots ,sakarīgs un strādājis pie Vairas Vīķes Freibergas . Latvija varētu lepoties ar tādu galvu [ tās ir tikai manas domas ] .

  2. Par prezidentu būtu logiski izvirzīt partijas vadītāju. Paskatīsimies, vai tas ir reāli. Vienotības vadītāja Āboltiņa noteikti neiegūs balsis. Vienīgi Zemnieku savienības vadītājs Brigmanis varētu riskēt, pārējiem pūrā ir ļoti neizdevīgas partijas nostādnes. Patreiz reģionu apvienības vadītājs Bondars ir izvirzījis savu kandidatūru. Šis gājiens var viņam un viņa partijai attaisnoties, jo vienā rāvienā var izvirzīt līderos viņa partiju.

Bez vietējo palīdzības svešie nespētu sastādīt izsūtāmo sarakstus (18)Bez vietējo palīdzības svešie nespētu sastādīt apcietināmo, nošaujamo un izsūtāmo sarakstus
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Vides dienests un Koļegova guļ

Svētdien, 18. jūnijā, Jūrmalā, Slokas apkaimē, izcēlās paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks teritorijā, kur tika glabāts liels daudzums plastmasas atkritumu. Tie dega 1,2 hektāru platībā. Valsts policija par notikušo sākusi kriminālprocesu. Vakar tika paziņots, ka Valsts vides dienesta (VVD) inspektors pēc pārbaudes konstatējis, ka ugunsgrēka postītajā teritorijā atradušies arī bīstamie sadzīves atkritumi. Tikmēr sabiedrībā izskan pārmetumi Ingas Koļegovas vadītajam Valsts vides dienestam par to, ka nav bijusi kontrole atkritumu ievešanā, glabāšanā, un par iespējamu bezdarbību, jo ziņojumi par atkritumiem teritorijā bijuši jau pagājšruden.

Vai veselības aprūpes pieejamība jāsaista ar nodokļu nomaksu?
Juris Jansons: Valodu lielu dara cilvēki (1)Man ir patiess gods būt starp tiem dažiem miljoniem, kuri var domāt, runāt un klausīties latviešu valodā.
Juris Lorencs: Globālo sasilšanu gaidot (3)Cīņā par zaļajām idejām aktīvi līdzdarbojas arī dažādu interešu lobiji
Liepnieks: Trukšņa pārvēlēšana ir jocīga un neticama (8)“Es zināju, ka socioloģija Jūrmalā bija Trukšņa kungam labvēlīga, bet tas tomēr likās tik jocīgi. Tas, ka viņš tik pārliecinoši uzvarēja ar tik jaunu un īpatnēju kampaņu, ir pilnīgi neiedomājami,” polittehnologs Jurģis Liepnieks apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā "Preses klubs", komentējot Gata Trukšņa pārvēlēšanu Jūrmalas mēra amatā.
Draugiem Facebook Twitter Google+