×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
8. augusts, 2012
Drukāt

Viltus sociālās darbinieces sirmgalvei nozog vairākus tūkstošus latu

Foto - LETAFoto - LETA

Talsos trīs sievietes uzdevušās par sociālajām darbiniecēm un nozagušas sirmgalvei vairākus tūkstošus latu. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Signe Šteinberga informēja, ka otrdien vakarpusē kādās mājās Talsos ieradušās trīs pagaidām nenoskaidrotas sievietes.

 

Izmantojot viltu, kā arī kādas kundzes cienījamo vecumu, viņas nozagušas sirmgalvei naudu un mobilo tālruni. Kopējie zaudējumi lēšami vairākos tūkstošos latu. Policija sākusi kriminālprocesu un aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem komunikācijā ar svešiem cilvēkiem, kuri negaidot ierodas dzīvesvietā.

Policija arī atgādina, ka sociālā dienesta darbinieki gandrīz vienmēr iepriekš brīdina par ierašanos dzīvesvietā un vienojas par piemērotu vizītes laiku. Ierasti viņi strādā divatā.

Sociālā dienesta darbinieki var uzrādīt identifikācijas kartes, uz kurām ir gan darbinieka personas dati, gan foto, gan amata nosaukums. Šādai apliecībai obligāti ir jābūt līdzi, dodoties pie cilvēkiem uz mājām.

Ja mājās ierodas aizdomīgi cilvēki, kas uzdodas par sociālajiem darbiniekiem, par kuru patiesajiem nodomiem rodas šaubas, var droši jautāt, kāds ir viņa vārds, zvanīt uz tuvāko sociālo dienestu vai pašvaldības iestādi un pārbaudīt, vai šis cilvēks tiešām strādā konkrētajā struktūrā. Var pajautāt arī iemeslu, kādēļ tieši tagad viņš ieradies.

Iespējams, ka viltnieki pirms došanās sirojumos rūpīgi ievāc sev aktuālo informāciju par kādu cilvēku, tādēļ ļoti būtiski ir nesniegt nepazīstamiem cilvēkiem nekādas ziņas par sevi un citiem, uzsvēra Šteinberga.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+