×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
11. jūlijs, 2013
Drukāt

Viltus sociālo darbinieču upurus aicinām dalīties informācijā

Valsts policijaValsts policija

Pagājušās nedēļas beigās Rīgas Kriminālpolicijas darbiniekiem pēc vērienīgiem meklēšanas pasākumiem izdevies aizturēt divas sievietes, kuras aptuveni pusotru gadu varētu būt uzdevušās par sociālajām darbiniecēm, tā apkrāpjot desmitiem sirmgalvju.

Lai sagatvotu plašāku materiālu par iespējamajiem noziegumiem, “Latvijas Avīze” lūdz atsaukties cilvēkus, kurus uzrunājušas viltus sociālās darbinieces vai kuri cietuši no viņu mahinācijām. Informāciju gaidām uz e-pastu artis.drezins@la.lv 

Kā aģentūru LETA informēja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes preses pārstāvis Toms Sadovskis, aptuveni pusotru gadu likumsargi regulāri konstatēja gadījumus, kuros divas sievietes, uzdodoties par sociālajām darbiniecēm, apkrāpa un apzaga pensionārus. Visos gadījumos cietušās norādīja līdzīgas krāpnieču pazīmes, un izmeklēšanas gaitā pat tika izstrādāti fotoroboti.

Tāpat gandrīz visos reģistrētajos gadījumos krāpšanas shēma bija vienāda – pie pensionāres ciemos ierodas divas sievietes un, uzdodoties par sociālajām darbiniecēm, piedāvā liela nomināla eiro banknoti, lūdzot izdot atlikumu. Visos gadījumos banknote bija viltota, taču, saņemot atlikumu, krāpnieces iegaumēja, kur sirmgalve glabā savu iekrāto naudu, un vēlāk, novēršot sirmgalves uzmanību, nozaga visus viņas iekrājumus. Dažos gadījumos sirmgalvēm tika radīti pat vairāku tūkstošu latu zaudējumi.

Pagājušās nedēļas beigās, veicot vērienīgus meklēšanas pasākumus, Rīgas Kriminālpolicijas darbinieki aizturēja divas sievietes tieši nozieguma izdarīšanas vietā – brīdī, kad viņas bija ciemos pie kādas pensionāres. Kopā ar abām iespējamajām krāpniecēm likumsargi aizturēja arī kādu 1981.gadā dzimušu vīrieti, kurš bija viņu šoferis.

Aizturētās sievietes ir dzimušas 1966. un 1980.gadā un abas jau agrāk sodītas. Policijas darbiniekiem zināms, ka sievietes varētu būt vainojamas vismaz 13 krāpšanas gadījumos, taču, iespējams, apkrāpto skaits ir daudz lielāks, tādēļ likumsargi lūdz atsaukties cietušos.

Ikvienu, kurš ir cietis no aizturēto personu pretlikumīgajām darbībām, policija lūdz zvanīt uz tālruni 67 208 170, 27 878 159 vai 110.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+