Latvijā
Rīga

Viltus trauksmes dēļ evakuēti jaunā IKEA veikala apmeklētāji4


30. augustā Juglas un Biķernieku ielas krustojumā Rīgā IKEA atvērs savu pirmo veikalu Latvijā.
30. augustā Juglas un Biķernieku ielas krustojumā Rīgā IKEA atvērs savu pirmo veikalu Latvijā.
Foto – Karīna Miezāja

Viltus trauksmes dēļ šodien ap pusdienlaiku evakuēti pirms dažām dienām Rīgas pievārtē atklātā Zviedrijas mājokļu labiekārtošanas preču kompānijas IKEA veikala apmeklētāji un darbinieki, aģentūru LETA ar sabiedrisko attiecību uzņēmuma starpniecību informēja veikala vadītāja Inga Filipova.

Saskaņā ar viņas sniegto informāciju, šodien ap plkst.13 IKEA veikala darbinieki un apmeklētāji tika evakuēti no ēkas, jo aktivizējās signalizācijas sistēma. Signalizācijas sistēmu aktivizēja uzkopšanas darbi tehniskajās telpās.

“Visi darbinieki un apmeklētāji ir droši pametuši ēku. Darbinieku un apmeklētāju drošība ir IKEA augstākā prioritāte, tāpēc evakuācijas process norisinājās bez aizķeršanās,” apgalvoja Filipova.

Pēc signalizācijas sistēmas aktivizācijas cēloņa noteikšanas veikals savu darbību ir atsācis. Uzņēmums atvainojas klientiem par sagādātajām neērtībām.

Kā ziņots, IKEA veikals Rīgas pievārtē apmeklētājiem durvis vēra ceturtdien, 30.augustā, pulcējot tik daudz interesentu, ka tiem nācās pie veikala gaidīt rindā. Arī vakar aģentūra LETA pie IKEA veikala novēroja rindu.

Jaunā veikala platība ir 34 500 kvadrātmetru, bet teritorija kopumā aizņem desmit hektārus. Veikalā darbojas arī IKEA restorāns ar 450 sēdvietām, kā arī bistro un Zviedrijas pārtikas preču veikals.

Kopējie līdzšinējie ieguldījumi IKEA veikala izveidē Latvijā ir vairāk nekā 50 miljoni eiro.

IKEA franšīzes ņēmējs Latvijā ir SIA “Paul Mason Properties”, kura īpašniekam pieder arī IKEA veikals Lietuvā un Islandē.

Kompānija IKEA izveidota 1943.gadā. Pašlaik 50 pasaules valstīs darbojas 410 IKEA veikalu.

LA.lv