Latvijā
Novados

Viltus ziņa skolniekam Tukumā maksā dārgi1

Foto – Fotolia

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā pirmdien tika saņemta informācija no kāda skolnieka, ka skolā ir sagrābti ķīlnieki un ir nepieciešama policijas palīdzība.

Nekavējoties reaģējot uz saņemto informāciju un ierodoties vienā no izglītības iestādēm, policija noskaidroja gan pašu informācijas sniedzēju, gan arī to, kāpēc viņš tā rīkojās. Savu rīcību skolnieks pamatoja, ka gribēja pārbaudīt, vai operatīvie dienesti reaģē arī uz īsziņu saņemšanu.

Par šo gadījumu ir uzsākts kriminālprocess par huligānismu, kas paredz atbildību – brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu un probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tā.

Policija atgādina, ka viltus izsaukumi var radīt smagas sekas, jo šādā veidā operatīvie dienesti nepamatoti tiek noslogoti un var gadīties, ka šāda joka dēļ uz citu izsaukumu operatīvie dienesti ierodas novēloti. Par šādu rīcību likumā paredzēta arī kriminālatbildība jau no 14 gadu vecuma.

Policija lūdz bērnu vecākiem pārrunāt ar saviem bērniem, ka ar šāda veida darbībām nevajadzētu jokot, jo par to draud kriminālatbildība, kā arī var nākties atmaksāt operatīvo dienestu izdevumus, kas radušies nepamatota izsaukuma dēļ.

Policija aicina apdomāt rīcības sekas, pirms veikt viltus izsaukumu, jo tā var iekulties pamatīgās nepatikšanās, jo visi zvanītāji tiek noskaidroti.

LA.lv