×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
3. maijs, 2017
Drukāt

Viltus ziņām laiks pieteikt karu (16)

atmaskots
Uzziņa

Neļausim meliem izplatīties!
Ja jums rodas aizdomas, ka lasāt, klausāties vai skatāties viltus ziņu, tad informējiet par to "LA" redakciju, rakstot uz atmaskots@la.lv. Pārbaudīsim un noskaidrosim, no kurienes meliem aug kājas, un uzsitīsim pa pirkstiem garajām rokām.

“Meliem īsas kājas,” tā vēsta sakāmvārds. “… bet garas rokas,” pasteidzās piebilst kāds gudrinieks.

Diemžēl dzīvojam laikmetā, kur katra diena līdzinās 1. aprīlim. Tikai atšķirībā no starptautiskās joku dienas, kad melotājs beigās mēdz labsirdīgi iesaukties “april, april”, viltus ziņu izplatītāji paši parasti nepiesakās. Neatmaskotas šīs ziņas var sajaukt prātus, pazust interneta dzīlēs un pacietīgi gaidīt, kad kāds ievadīs vajadzīgos atslēgvārdus, lai atkal izlīstu dienasgaismā. Piemēram, kāda sen tapusi fotomontāža ar smieklīgām kartona lidmašīnām pie Rīgas pils, kuras it kā reiz esot demonstrētas Latvijas Nacionālo bruņoto spēku parādē, parādās ikreiz, kad Maskavā rodas vēlme noniecināt Baltijas valstu pretestības spējas. Ar šo viltojumu labprāt dalās pat augstas Krievijas amatpersonas.

Viltus ziņu radītāju un izplatītāju mērķi var būt dažādi. Nevainīgākie – nedaudz nopelnīt ar tā saukto “klikšķu biznesu” internetā. Bīstamākie – politiskas manipulācijas un pat draudi valsts drošībai. Ar to pirms dažiem gadiem saskārās Ukraina. Pagāja laiks, līdz aktīvisti spēja izveidot informatīvās pretestības sistēmu. Arī Latvijā žurnālisti un eksperti ik pa laikam atmasko viltus ziņas, taču tās parasti ir spontānas kampaņas, nevis regulāra uzraudzība. Tieši tāpēc “Latvijas Avīze” no šodienas sāk jaunu rubriku – “Atmaskots”. Tās mērķis – padarīt viltus ziņu atmaskošanu par sistemātisku parādību Latvijas informatīvajā telpā, kā arī iesaistīt šajā procesā sabiedrību.

Atbalsta:

kkf

Paldies! Jūsu jautājums/ziņojums ir saņemts.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Arī LA ir iesmērējusies ar sorosa naudu. ņemsim vērā.
  savulaik ari bij dažādas intensitātes pakāpes kolaboracionisms. Tagad mums izklaides portāli ir “Cīņas” līmenī, LA tādā kā “PadJaunatnes” līmenī.

  Bet jūs nevarat vispār no tās naudas un šitiem iesūtītajiem varas “projektiem” attiekties? Kas tad būtu?

 2. Kur tad būs tās patiesās ziņas ? Vai tavas ? Tad vajag vēl ka “Padomju Laikos” cenzūru, un tad būs viss kārtībā, vai arī kā Ziemeļkorejā? Tur arī dominē tikai pareizās ziņas:)))

  • Pasakiet lūdzu ,vai Latvijā ir tāds spēks , kurš varētu aizliegt ,,Delfi,, un citās LATVIEŠU lapās ,publicēt netulkotus rakstus krievu valodā un, nepublicēt, atklāti naidīgus Latvijai rakstus , apriebusies līdz kaklam tā saucamā mūsu ,,tolerance,, katram ir mērs .

 3. Par ko satraukums?Kāpēc nesatrauc ārzemnieku Latvijas zemes izpirkšana,pārmēslošanas,tautas izmiršana ?

 4. Pirmais, ko varētu atmaskot, ir apšaubāmā reklāma zem šī raksta. Tā vēsta: “Viņš strādā 5 minūtes dienā. Nopelna 3294 EUR. Bez maksas atklāj savu metodi…”

 5. La.lv analfabētiem Atbildēt

  Šis portāls pats ir pilns ar viltus ziņām un nekam nederīgiem padomiem. Sāksim ar sevi, kungi!

 6. latvijas valdība ir noziedzīgs grupējums,kas izog savu valsti un kalpo masonu principiem!nelus izplata valdība,lohus ta jāmāna,vot mūsu veiksmes stāsts mēs jau dzīvojam kā bomži,a valdība vēlas vēl slaukt!tas nozīmē turpināt apjāt!

 7. Kas par idiotismu ar pieteikumu uz karu! Labāk būtu aicinājumu un atklāt par to melīgumu tēmu, no kurienes tas rodas.

 8. Tad vel tikai vajag domu policiju un patiesibas ministriju.Tad bus pilna”demokratija”un vispareja”labsajuta”.

  • Vajag Politpārvaldi,kāda tā bija Latvijā pirms okupācijas un Darba nometni kremļa propogandoniem.

 9. Izlabojiet virsrakstu, lai tas latviski loģisks. Viltus ziņām laiks pieteikt karu – tātad viltus ziņas būs tās, kas pieteiks, nevis tās, kam pieteiks karu.

 10. Un kā, rakstiņš, par koncentrācijas nometņu būvi krieviem?!?!?!

 11. Ar ko viltus ziņa sliktāka par krāpniecisku reklāmu, ar ko pilni visi mēdiji?

 12. Vai tas nozime ka vieniga institucija ES un NATO Valsti Latvija,kura rupejas par Latvijas Valsts Neatkaribu un drosibu ir Latvijas Avize ? Vai citas drosibas institucijas Latvija neeksiste ?

 13. Pravietisnejaukais Atbildēt

  Sāksim ar nejēdzīgās evolūcijas teorijas un Darvina murgu atmaskošanu. Beigsim Latvijas iedzīvotājus muļķot ar horoskopiem, kas mudžēt mudž visos preses izdevumos! Vislielākie melu izplatītāji ir nekompetenti žurnālisti un dzelteni preses izdevumi.

Draugiem Facebook Twitter Google+