×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
8. augusts, 2016
Drukāt

Vīlušies Latvijā, bēgļi Muceniekos sarīkojuši protesta akciju (21)

Foto no "skaties.lv"Foto no "skaties.lv"

Aptuveni 20 patvēruma centrā Muceniekos mītoši bēgļi šodien pēcpusdienā pulcējās pie patvēruma meklētāju centra žoga, jo līdz cilvēka cienīgai dzīvei, viņuprāt, te vēl ir tālu, pirmdienas vakarā vēstīja TV3 “Ziņas”. Tostarp piešķirtā dienas nauda ir par mazu, savukārt pēc bēgļa statusa iegūšanas nav iespējams atrast nedz darbu, nedz mājvietu.

Patvēruma meklētāji akcentē, ka Muceniekos tiem netiek nodrošināta medicīniskā aprūpe, kā arī nav pieejams tulks. Izdevumi Latvijā esot ļoti lieli un ar viņiem piešķirtajiem līdzekļiem te izdzīvot neesot iespējams.

“Izīrēt dzīvokli maksā 300 līdz 400 eiro mēnesī. Vēl taču ir jāēd. Trīs eiro dienā vienam cilvēkam – par to ir jānopērk cigaretes, ēdiens, bērniem – čipsi un “pepsi”. Ar šo naudu nepietiek. Vajadzētu vismaz 10 eiro. Šeit Muceniekos pat nav bezvadu interneta un televīzijas, ko skatīties bērniem. Kāpēc? Latvija interneta ziņā ir pirmajā vietā pasaulē,” pauda viens no patvēruma meklētājiem.

Arī bēglis no Irānas vārdā Mehdi par izveidojušos situāciju nav mierā. Viņš uzskata, ka bēgļi ir pelnījuši vairāk uzmanības un labāku attieksmi. Piecu mēnešu laikā nav izdevies nokārtot dzīvi – ne iegūt darbu, ne mājas.

“Kā tiek piešķirts bēgļa statuss, no Muceniekiem jāiet prom, bet uz kurieni? Uz ielas? Bet ir tik daudz problēmu,” viņš pauda, daļēji runājot latviešu valodā.

“Mēs gribam, lai par šo situāciju uzzina visa Latvija un to dzird arī prezidents. Mēs vēlamies, lai kāds uzņemas atbildību par bēgļu problēmām. Statuss tiek piešķirts tikai ģimenēm ar bērniem, bet pārējos sūta atpakaļ. Bet mēs taču esam šeit, jo valstīs, no kurām nākam, ir problēmas,” televīzijai teica patvēruma meklētājs Ahmads.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. mes zinam jusu problemas,vinas ir tiesi tadas pasas ka lielakai dalai sis valsts iedzivotajiem,diemzel .jums nav paveicies ar valsti . bet pie mums nekrit bumbas no kuram jus begat ,ne ta ?

 2. Ak redz kaa..dziivoklji par 300..400 euro..a kopmiitnes istabinju par 70 euro meenesii vinji negribeeja? nu vismaz kameer veel nestraadaa…kad jau straadaas tad atljausies kaadu gribees:) un mentori lai vinjiem paskaidro kaa pie mums nevis dziivo , bet gan izdziivo pensionaari..daudzbeernu gimenes..cilveeki ar invaliditaati..jaa starp citu vinjiem pensijas ir apmeeram ..3 grupai..apm.60 euro..2 grupai ap 90 euro un 3 grupai nedaudz virs 100 euro..tad vinjiem lai arii prasa padomu..kaa lai izdziivo?un shie cilveeki visbiezaak arii nedziivo savos maajokljos, bet taapat tikai iiree..Vabuut tikai shiem cilveekiem ..vinjus aicinot uz Latviju netika teikta patiesiiba? vai tika teikta taada salda puspatiesiiba? lai tik vinji piekristu..tad taa arii ir cuuciiba..redz kaa peec tam notiek..jaabeidz muldeet..tad nevajadzees lieki ko skaidrot..

 3. parazītus āra no Latvijas Atbildēt

  Nekāda 10 eiro slaistu pabalsta nebūs! Tā jau būu ņirgāšanās par latviešiem, kam šie 10 eiro dienā ir jānopelna un vēl rēķini no tiem jāmaksā! Lētāk ir uzsaukt slaistam un parazītam vienreizēju biļeti, lai brauc, no kurienes nācis! Mums te nav kara, bet ekonomisko problēmu ir pietiekami, tāpēc nevaram vienai grupai radīt bezrūpīgu dzīvi uz mūsu nodokļu rēķina!

 4. bēglītis, bēglītis, parazīts un mērglītis Atbildēt

  Labs rītiņš, bēglīši, un sveicināti Latvijā. Jums uzturnauda par mazu? Mums ienākumi arī! Nevar atrast darbu? Jāmeklē vēl. Mājvietu atradīsiet, kad būs darbs. Te nav Vācija, te ir Austrumeiropa, un jūs esat vienādā situācijā ar vietējiem. Nepatīk? Neesmu jūs te saucis un ar varu neturu!

 5. Pilnīgs vājprāts, pensionāri būtu laimīgi, ja būtu 3eiro dienā pēc komunālo nomaksas.
  Šiem čipšus un ātrāko internetu vajag, manuprāt viņus jaizved uz tādu nabadzīgāku rajonu padzīvot nevis pierīgā un tad viņi varēs redzēt kā dzīvo cilvēki, kas visu mūžu strādājuši Latvijā un priecājas, ja var vel malku nopirkt ziemai.

 6. Nu bet loģiski, ka statusu piešķirs ģimenēm ar bērniem nevis lieliem tēvaiņiem, kas paši varētu par sevi parūpēties! Kādu medusmaizi viņi sagaida – uzmanību, attieksmi , blA BLa bla…ja dabūs medus raušus un putna pienu kā to viņiem nodrošina piem. Skandināvijā, nekad dzīvē viņi no Latvijas neaizbrauks! A kam mums viņi vajadzīgi? Lai sacūko LV līdz tādām līmenim, ka mums pašiem vairs nav kur glābties tāpat kā tas izdarīts Vācijā un Zviedrijā? Naffffg..lai tik sēž uz 3 eiro dienā un ātrāk pazūd!

 7. Šeit ir nabadzīga zeme, un to vajadzēja zināt kad šeit atkūlās!Neviens viņus neaicināja šeit, lai brauc atpakaļ uz dzimteni un lai karo tur par labāku dzīvi!Kas tie par cilvēkiem,ka pamet savu dzimteni briesmās tā ka—atpakaļ uz mājām!.

 8. meklētājs Ahmads Atbildēt

  Šie ļaudis pašlaik ir radošos meklējumos – viņi meklē, kas šos turpmāk uzturēs. Bet, kā sacīt jāsaka, ar darba un mājvietas esamību nevar palielīties pat visi letiņi …

 9. welcome to Latvia, un ka domājat cik saņem latvieshi par darbu, jums pat nav jāstrādā maksā tāpat

 10. Kas tai sievietei ar seju, ka aizsegta? Vai bērni šajā ģimenē netiek vardarbīgi ietekmēti, jo kas cits sievietei esot Latvijā jāslēpj, ja ne zilumi? Bāriņtiesa varēja apsekot, izņemt bērnus un tad lai psihologs ar vīru un sievu pastrādā….
  Un likuma lēmēji esiet taču naskāki un neļaujiet Latvijā esot (uz laiku vai pastāvīgi) vīriešiem lai vai kādai ticībai šie pieder, pazemot sievietes liekot slēpt tām seju, matus, rokas, stilbus… lai neredz zilumus uc traumas. Tāpat Atcerieties, ka Latviju prezidēja sieviete un vai viņa to spētu? Ja vīrs viņu butu tērpis hidžābā, burkā vai nu vienalga kā tās lupatas sauc … un neļautu bez atļaujas muti vērt vaļā?

 11. Cigaretes, čipši un Pepsi… un par kafiju aizmirsa pateikt

 12. Bet mes gribam lai lasaties no kurienes nakusi! Liekežu bars.

 13. Nepietiek ar padomijas atbrīvotājkiem, kuriem kaut kas te pienākas …. vēl tagad šitie .. LATVIJAI UZ KAKLA. straujuma lai savāc pie sevis savos apartamentos !!!

 14. Vēl viena šlaka kuriem kaut kas te LATVIJĀ pienākas !!! NEKAUŅAS.

 15. Uzradusies vēl viena ”slaka” kurai pienākas.

 16. viņus te neviens netur lai taču vācas prom kur ir labāka dzīve lai taču iet risināt paši savas zemes problēmas mums tā nauda cigaretēm un čipsiem ir JĀNOPELNA va to viņu atbalstītāji viņiem nevar ieskaidrot PRETĪGI

 17. “Bet mēs taču esam šeit, jo valstīs, no kurām nākam, ir problēmas,” televīzijai teica patvēruma meklētājs Ahmads.”
  Ahmad, brauc prom no Latvijas, jo te arī ir problēmas. Mūc uz citurieni, kur nav problēmu, piem., postnacistisko Vāciju.

 18. Gribas tiem ahmediem pajautāt- ko jūs Latvijai esat devuši, kā no valsts kaut ko pieprasat? Nevajadzēja visu maciņu atdot laiviniekiem-kontrabandistiem…

 19. Vēl taču ir jāēd. Trīs eiro dienā vienam cilvēkam – par to ir jānopērk cigaretes, ēdiens, bērniem – čipsi un “pepsi”.
  —————————————–
  Kādas vēl cigaretes, kādi čpsi, pepsi??? Ēdienam pietiek, galīgi izlaidušies!!!

 20. Lai tak lielā velkomiste godmansone ņem pie sevis

 21. prom un TULIT — araa no latvijas – un uz NETGRIESANOS—

Draugiem Facebook Twitter Google+