×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
17. septembris, 2014
Drukāt

Māris Antonevičs: Interesantas atziņas no vēlēšanu reklāmas bukleta
 (9)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Politikā viss iespējams – gan šķiršanās, gan draudzības, ko agrāk neviens pat iztēloties nespētu. Piemēram, nesamierināmu politisku pretinieku – “Tēv­zemei un Brīvībai”/LNNK un “PCTVL” – līderu kandidēšana vienā sarakstā (Straume un Jurkāns). Arī valdošā partija “Vienotība”, šķiet, gatava makšķerēt arvien dziļākos ūdeņos. Nav īpašs pārsteigums, ka partijai pievienojies bijušais eirokomisārs Andris Piebalgs – tā būtu tāda kā spēlētāju maiņa futbollaukumā brīdī, kad uz Briseli devies Valdis Dombrovskis. Taču bijušā “Saskaņas centra” biedra, Zilupes mēra Oļega Agafonova iespējamā pievienošanās “Vienotībai”, par ko informē Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma”, jau būtu diezgan pikants fakts. Pagaidām gan partija to nav apstiprinājusi, taču intrigu pietiek arī bez tā.

Piemēram, daudzu Rīgas vēlētāju pastkastītēs parādījies neliels zaļš bukletiņš, kas ilustratīvi aicina pievilkt “plusiņu” vienai no partijas deputāta kandidātēm Sarmītei Ēlertei. Jā, tai pašai, kas vēl nesen solīja visus spēkus veltīt rīdzinieku labā, bet tagad sapratusi, ka tā tomēr nav viņas misija. Šoreiz Ēlerte vairs neizvirza draudīgus saukļus no sērijas “Pazaudēsim Rīgu, pazaudēsim Latviju”, bet “Soli pa solim savu valsti mēs celsim” un “Augsim gudri”. Tās ir “Vienotībai” daudz ierastākas “drānas”.

Šī ir tā dēvētā individuālā kampaņa, par kuru partiju vadība parasti mēdz pieklājīgi norādīt, ka tā neesot aizliegta. Katrs kandidāts var aģitēt par sevi, galvenais, lai neaicina svītrot savus partijas biedrus – tas būtu neētiski. S. Ēlerte to arī nedara, vismaz ne tiešā veidā. Aplinkus? Bukletiņā atrodamas rekomendācijas no vairākām ievērojamām personām. Piemēram, Eiroparlamenta deputāte Sandra Kalniete apgalvo: “Sarmīte Ēlerte ir gudra un neatlaidīga, ar viņu nešauboties var plecu pie pleca cīnīties ierakumos un izmanīgi lauzties cauri birokrātijas džungļiem, jo viņa nenodos.” Bijušais Tautas frontes vadītājs Dainis Īvāns: “Esmu drošs, ka Sarmīte nepiedalīsies draudzības spēlēs ar Putina Krievijas vai līdzīgu politisko režīmu izlasēm.” Valdis Dombrovskis: “Iespējams, viņas nelokāmā pārliecība ir iemesls, kāpēc daudziem viņa nav ērta. Taču Ukrainas kontekstā stingrība Latvijas pamatjautājumos ir tikpat aktuāla kā “Baltijas ceļa” laikā.”

To lasot, gan gribas jautāt: “Bet kā tad ar pārējiem “Vienotības” kandidātiem?” Vai tad tie nodos, nebūs stingri, mainīs pārliecību kā zeķes, ja jau tikai vienai Sarmītei šajā ziņā var uzticēties?

Interesanti būtu uzzināt “Vienotības” priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas viedokli šajā jautājumā, taču tas zaļajā bukletā nav atrodams.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Drīzāk jau nevis soli pa solim,bet gan “Divi soļi uz priekšu,viens atpakaļ” Īpaši,ja salīdzina pirmskara Latvijā,Pasaules un pilsoņu kara izpostītā valstī,daudz īsākā laikā sasniegto ar šodienas Latviju,kura visās jomās neglābjami atpaliek pat no Igaunijas un Lietuvas,kur ne tikai algas,pensijas un bērnu pabalsti ir lielāki,bet pat veselības apdrošināšana sekmīgi darbojas jau divpadsmit gadus un par valsts aizsardzību tiek domāts daudz vairāk!

 2. Celsim? Soli pa solim? Atbildēt

  Celt “Vienotība” prot tikai algas savējiem-daudzajiem padomniekiem un valsts uzņēmumu valdēs sabīdītajiem! Pat uz ģimenes valsts pabalsta un GMI rēķina!

 3. jau nekas no sievietes nav palicis pari.

 4. Vai vēlēsim par šiem noziedzniekiem ? —https://www.youtube.com/watch?v=_Fb2cuocXM4

 5. Ahā, klāt ir atkal!

 6. kas tad nu, Māri Antonēvič ? Tas nacionālo ideju nodevējs Straume nav NA biedrs, un arī no vecajiem “tēvzemiešiem” viņš sen jau padzīts; tēlaini izsakoties – ar sū dainu koku!
  Nevajag dezinformēt potenciālos Saeimas vēlētājus!

 7. UN ŠITĀ KUNDZĪTE MŪS TAISĀS VEST UZ SAULAINU NĀKOTNI. LATVIJA, KAS GAN AR TEVI NOTIEK??????

 8. VIENOTĪBAI laiks noiet no skatuves tāpat kā priekšgājējiem “tutas frontei”un “latvijas ceļam”!

Draugiem Facebook Twitter Google+