Kultūra
Literatūra

Viņa spēlē uz nerviem, viņš – uz klavierēm. Ingas Gailes un Edgara Mākena performance 16

Foto: Rvīns Varde

Otrdien, 19.decembrī plkst. 19 galerijā MuseumLV tradicionālās interneta tiešraides ietvaros notiks Ingas Gailes un Edgara Mākena dzejas performance, LA.lv uzzināja galerijā.

Viņa spēlē uz nerviem, viņš uz klavierēm. Inga runā, un citādi, savus dzejoļus. Edgars pavada Ingu uz klavierēm, kā arī izpilda vairākas savas dziesmas.

Inga Gaile raksta dzeju, prozu un lugas. Klāva Elsberga, Annas Dagdas fonda un Ojāra Vācieša prēmiju laureāte, Prozas lasījumu balvas ieguvēja. Dzejoļu krājumu “Laiks bija iemīlējies”, “Raudāt nedrīkst smieties”, “Kūku Marija”, “Migla” , “Vai otrā grupa mani dzird?” autore.

Edgars Mākens ir komponists, darbojas grupā “Gaujarts”. Saņēmis Mūzikas ierakstu gada balvu par albumiem “Gaujarts – Vibrācijas”» (2011) un “Manta – Manta” (2014). Sarakstījis mūziku vairākām Nacionālā teātra, Leļļu teātra, Liepājas teātra, Valmieras Drāmas teātra un Dirty Deal Teatro izrādēm. Vairākas reizes izvirzīts Spēlmaņu nakts balvai nominācijā Gada mūzikas autors, to saņēmis 2014.gadā.

Kopš galerijas atklāšanas 2017. gada maija beigās katru nedēļu galerijā MuseumLV kāds no māksliniekiem pieņem izaicinājumu apmēram divas stundas radīt mākslas darbu vai uzstāties interneta tiešraidē. Šī dzejas performance ir viens no kultūras centra Grata JJ Ziemassvētku dzejas lasījumu cikla pasākumiem.

LA.lv