×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
27. augusts, 2015
Drukāt

Viņam palīdzēs. Nedēļas filma “Karstās asinis”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Eiropas kinoteātru tīklā esošais un Latvijas greznākais kinoteātris “Splendid Palace” pēc vasaras pārtraukuma atsāka sezonu ne ar ko citu kā šīgada Kannu kinofestivāla atklāšanas filmu – franču drāmu “Karstās asinis” ar franču kino granddāmu Katrīnu Denēvu tiesneses lomā.

“Karstās asinis” prestižā Kannu festivāla kontekstā ievērojama dēļ vairākiem apsvērumiem – pēc ilgāka pārtraukuma tieši ar Francijā uzņemtu filmu, nevis Francijas kā vienas no kopražotājvalstītm, atklāts festivāls, kā arī pagājuši jau gandrīz 30 gadi, kopš festivāls atklāts ar sievietes režisores veidotu darbu (beidzamā reize – 1987. gadā Daienas Kerijas “Iemīlējies vīrietis”). Emanuele Berko, filmas režisore, savu dabru kino sāka kā aktrise, un šajā festivālā viņa piedalījās arī aktrises ampluā filmā “Mans karalis” , spēlējot kopā ar Vensānu Kaselu.

“Karstās asinis” ir reālistiska drāma par jaunu puisi Malonī, kurš jau ilgstoši nonāk jauniešu tiesībsargu uzmanības lokā, it kā izpildot nolemto – sešu gadu vecumā māte viņu pamet tiesneses kabinetā. Malonī “karstās asinis” cenšas atvēsināt tiesnese Floransa (Katrīna Denēva) un audzinātājs Jans (Benuā Mažimels), kas pats pieredzējis dažādus pārbaudījumus, pieliekot lielas pūles, lai Malonī izvilktu no trakulīgā dzīvesveida. Malonī neizbēgami ir ietekmējusi mātes rīcība, un viņu vada dusmas, izmisums, cīņa ar pamestības un vientulības sajūtu agresijas formā, kura rod izpausmi mazāk nozīmīgākos un lielākos pārkāpumos. Viņš sasniedz pakāpi, kad ir jau pavisam tuvu neatgriezeniskai pazušanai noziedzīgā pasaulē, tomēr tiesnese un Jans neļauj viņam nonākt tik tālu. Gandrīz kā pēdējā iespēja ir nosūtīt Malonī uz jauniešu stingrās audzināšanas centru, kur viņš sastopas ar saprotošu audzinātāju un iepazīstas ar meiteni, kura vēlas parādīt viņam iespēju būt citādam, labākam par to Malonī, kādu viņš sevi pazinis līdz tam.

Malonī spēlē jaunpienācējs kino Rods Parado, un viņš ir spēcīgs ekrāna partneris franču kino lielajiem vārdiem – Denēvai un Mažimelam. Viņš spēj būt gan ārkārtīgas agresijas pārpilns, gan apmulsis un ievainojams, nonākot saskarsmē ar patiesām emocijām. Berko piedāvādā skatījumu uz valsts institūciju kā līdzcietību un cilvēcisku attieksmi pārstāvošu instanci, kurā cilvēkiem patiešām rūp jaunieša liktenis, filmas akcentu liekot ne tikai uz zēna pārdzīvojumiem, bet arī uz to, kā šo rīcību uztver institūciju darbinieki. Denēvu izvēloties tiesnieses lomai šī samiernieciskā funkcija šķiet vēl vairāk akcentēta. Emanuele Berko ir arī filmas scenārija autore kopā ar Marsiju Romano, kuras radošā biogrāfija ietver arī līdzdalību Fransuā Ozona filmā “Kriminālie mīļākie” (“Les amants criminels”, 1999). Lai arī scenārijs veidots dramatiskiem akcentiem pilns un reālistiskais filmas stils atbilst šādai notikumu formai, tomēr filmas autores no tā mazliet atkāpjas, piedāvājot liriskāku intonāciju, tuvojoties filmas finālam.

Drāma par iespēju izkļūt no nolemtības piedāvā pietiekami saistošu gan izpildījuma veidu, gan aktierdarbus, lai “Karstās asinis” novērtētu kā aktuālu vasaras izskaņas kino piedāvājumu.

UZZIŅA

“Karstās asinis” / “La tête haute”

Francija, 2015

Režisroe: Emanuele Berko

Lomās: Rods Parado, Katrīna Denēva, Benuā Mažimels, Sāra Forestjēra u. c.

Kinoteātrī “Splendid Palace”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+