Kultūra
Teātris un kino

P­āvulu dzimta viena no senākajām Salas pagastā: godina izcilo aktieri 1

Eduardam Pāvulam (1929 – 2006), ieskaitot epizodes, spēlfilmās bija ap 80 lomu, teātrī – apmēram 65! Ja viņš strādātu Holivudā, Eidis būtu pasaulslavens, bet savu aktiermeistarības mūža balvu ”Oskars” viņš nopelnījis tepat – uzticībā savai tēvzemei. Kā pateicību izcilajam aktierim Babītes novada pašvaldība Kultūrizglītības centra filiālē Salas pagastā “Vietvalži” (Spuņņciemā) atklājusi izstāžu zāli ar Pāvulam veltīto memoriālo izstādi.

Pāvulu dzimta ir viena no senākajām un lielākajām Babītes novada Salas pagastā, un, lai arī Eduards Pāvuls dzimis Jūrmalā, viņa dzīve bijusi cieši saistīta ar Lielupes pretējo krastu.

Izstāde veidota, sakausējot trīs elementus – personību, veikumu teātrī un kino, vienlaikus parādot, ka šie trīs veido vienu – Aktieri. Eduards Pāvuls izrādes mēdzis vērtēt pēc ”zosādu” skaita – jo vairāk reižu tā uzmetas, jo vērtīgāks aktieru veikums.

Paralēli bagātīgajam fotogrāfiju, dokumentu un priekšmetu klāstam izstādei ir arī digitāls risinājums (veidojis Jānis Jankevics), pateicoties kuram apmeklētāji var iepazīties ar Pāvula biogrāfijas faktiem, radošo darbību, kā arī dzirdēt aktiera ieskaņoto Aleksandra Čaka poēmas “Mūžības skartie” fragmentu.

Galerijas nosaukums
LA.lv