Kultūra
Teātris un kino

“Viņas draugs mani iedvesmoja.” Uzņems filmu par Keralā nogalināto latvieti3

Ekrānšāviņš no VIju Varmas Facebook konta

“Bija divi naktī. Tumšs. Mazzināms apvidus Tiruvanantapuramas (Trivandrumas) pievārtē. Bet Endrū Džordans nemitējās skriet, rāpties, negaidot pārējos, ar kuriem bija kopā,” – tā Līgas Skromanes meklējumus atceras Endrū draugs, indiešu režisors Viju Varma.

Varma piedalījās Līgas Skromanes meklēšanā, un dažas dienas vēlāk nolēma veidot filmu par Endrū un viņa pazudušo draudzeni.

Latviete, kura uz ajurvēdas kūrortu Keralā bija atbraukusi kopā ar māsu, pazuda dienā, kad ar rikšu bija devusies uz Kovalamas pludmali. Viņu meklēja vairākus mēnešus, līdz atrada jaunās sievietes ķermeni.

“Viņš [Endrū] teica, ka spētu samierināties, ja zinātu, ka viņa ir mirusi. Taču nezināt, domāt, ka varbūt viņa kaut kur cieš, bez ūdens un ēdiena, – to viņš nespēja paciest,” atceras Viju Varma. Viņa filmā būs viss, ko piedzīvoja mirusī Līga Skromane, Endrū un cilvēki, kuri viņam palīdzēja.

Saistītie raksti

Režisors personīgi iesaistījās notikumos – palīdzēja Endrū un Līgas māsai Ilzei saziņā ar varas iestādēm, novērojot arī to, cik ļoti Endrū meklējumus apgrūtināja fakts, ka viņi ar Līgu nebija oficiāli precējušies. “Taču viņu attiecību intensitāte bija tāda, ko nevarētu sniegt nekādas oficiālas saistības,” atceras režisors, norādot, ka Endrū palicis un turpinājis meklējumus pat tad, kad Indiju pametusi Līgas māsa.

Viņš arī izsver, – lai gan filma balstīta patiesos notikumos un Endrū pats tajā būs redzams, tā tomēr nebūs dokumentāla lente. “Tajā būs arī izdoma, ne tikai viņu stāsts. Es iedomājos par savu sievu un bērnu. Iztēlojieties, ka esat atbraucis uz svešu valstu, kur nevienu nepazīstat, un kāds, kuru mīlat, pazūd. Notiek daudz šādu gadījumu,” stāsta Viju Varma, piebilstot, – tieši patlaban arī kāds ārzemju tūrists pazudis Goa, un Endrū devies turp, lai viņiem palīdzētu, jo nolēmis šim mērķim ziedot savu dzīvi.

Viju Varma ir profesionāls režisors, kurš darba gaitas sācis teātrī, bet veidojis arī vairākas dokumentālās filmas.

LA.lv