Aleksandrs Samoilovs (pa labi) un Jānis Šmēdiņš.

Vīnē uzvar abi Latvijas pludmales volejbola vīru dueti 0

Latvijas pludmales volejbola dueti Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs un Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš ceturtdien izcīnīja uzvaras Austrijā notiekošā Pasaules kausa piecu zvaigžņu turnīra pamatsacensību pirmajos mačos.

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63

Sacensībās ar 17.numuru izliktie Pļaviņš/Točs ar rezultātu 2-1 (17:21, 21:19, 17:15) apspēlēja turnīra 16.numuru Ondržeju Perusiču un Dāvidu Švaineru.

Pirmajā setā latviešu duets zaudēja, turklāt arī otrajā bija iedzinējos, taču spēles turpinājumā viņi prata atspēlēties, uzvarēt otro setu un spraigā galotnē gūt uzvaru arī spēles izšķirošajā nogrieznī.

Nākamo spēli Pļaviņam/Točam ceturtdien būs jāaizvada pret spēcīgajiem Filu Dalhauzeru un Nikolasu Lusenu no ASV, kuriem ticis pirmais numurs.

Savukārt ar septīto numuru izliktie Samoilovs/Šmēdiņš ar rezultātu 2-1 (19:21, 21:13, 15:9) pārspēja beļģus Drīsu Kokelkorenu un Tomu van Valli, kuri izlikti ar 26.numuru.

Pirmajā setā līdzīgā cīņā Latvijas duets piekāpās beļģiem, bet otrajā spēles nogrieznī Samoilovs/Šmēdiņš demonstrēja daudz labāku sniegumu, konkrētajā setā neatstājot variantus saviem pretiniekiem.

Izšķirošā seta sākums bija līdzvērtīgs līdz Latvijas sportisti veica nepieciešamo izrāvienu un noslēgumā svinēja uzvaru ar 15:9.

Turnīra turpinājumā ceturtdien Latvijas pāris mērosies spēkiem ar brazīliešiem Evandru Gonsalvešu Oliveiru un Vitoru Gonsalvešu Felipi, kuri saņēmuši desmito numuru.

Aģentūra LETA jau informēja, ka Latvijas pludmales volejbolistes Tīna Laura Graudiņa/Anastasija Kravčenoka ir sasniegušas Pasaules kausa piecu zvaigžņu posma izslēgšanas spēļu kārtu.