Kultūra
Mūzika

Vīnes burvība mūzikā0

Publicitātes foto

Piektdien, 9. februārī, koncertā Lielajā ģildē ar Volfganga Amadeja Mocarta “Rekviēmu” (“Sinfonietta Rīga”, diriģents Mārtiņš Klišāns, solisti Laura Teivāne, Laura Grecka, Raimonds Bramanis, Rihards Millers, Rīgas Doma zēnu koris) ieskanēsies “Latvijas koncertu” rīkotais festivāls “Vīnes klasika”, kas turpināsies līdz 23. februārim, kā aizvien sniedzot iespēju baudīt kā Latvijas pasaules mēroga mūziķu, tā viņu izcilāko citzemju kolēģu spožu sniegumu. Visvairāk gaidītās tikšanās – ar “Trio Palladio”, kurā apvienojušies vijolniece Eva Bindere, čelliste Kristīne Blaumane un pianists Reinis Zariņš, ar Rīgas Doma zēnu kori, “Sinfonietta Rīga”, Londonā dzīvojošo krievu klavieru virtuozu Antonu Ļahovski, Dienvidāfrikā dzimušo pasaulē atzīto seno taustiņinstrumentu spēles meistaru no Nīderlandes Kristianu Bezeidenhautu un citiem.

Ar “Trio Palladio” varēs sastapties 14. februārī Mazajā ģildē koncertā “Šūberts un Bēthovens”. “Trio Palladio” šajā sezonā ir Cēsu koncertzāles rezidējošais ansamblis, bet Latvijas valsts simtgadi tas sagaidīs Londonā, kur 14. novembrī muzicēs uz vienas no kamermūzikas spožākajām skatuvēm – Vigmora zālē. Koncertā Mazajā ģildē mūziķi atskaņos Franča Šūberta Otro klavieru trio, Ludviga van Bēthovena Klavieru trio un Kristapa Pētersona skaņdarbu “Nakts”.

Šajā festivālā sākas jauns cikls, kurā divu gadu ilgumā līdz Ludviga van Bēthovena 250. dzimšanas dienai 2020. gadā būs iespēja iepazīt visas diženā vācu klasiķa klavieru sonātes. Pirmais koncerts – 17. februārī Mazajā ģildē, kad Latvijā jau iepazītais vairāku starptautisku konkursu laureāts pianists Antons Ļahovskis spēlēs Bēthovena agrīno Trešo sonāti, trauksmaino Astoto (“Patētisko”) sonāti, vidējā perioda sonāti ar sēru maršu, kā arī vienu no pēdējām sonātēm, kas komponēta, komponistam teju jau pavisam zaudējot dzirdi.

24. februārī Lielajā ģildē (23. februārī – Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”) festivāla noslēgumā skanēs Volfganga Amadeja Mocarta, Franča Šūberta un Albana Berga mūzika orķestra “Sinfonietta Rīga” un diriģenta Normunda Šnē sniegumā. Solists būs izcilais Mocarta mūzikas pazinējs Kristians Bezeidenhauts, kura izsmalcinātās un trāpīgās interpretācijas novērtētas ar vairākām prestižām ierakstu balvām, arī “ECHO Klassik 2017”.

LA.lv