Kultūra
Mūzika

“Vīnes Filharmoniķu” 2020. gada Jaungada koncertu diriģēs Andris Nelsons0

Foto – Leta/AFP

Prestižais orķestris “Vīnes Filharmoniķi” izsludinājuši 2020. gada Jaungada koncertu, un pie tā diriģenta pults stāsies latviešu diriģents Andris Nelsons, orķestris paziņojis savā “Facebook” kontā.

Andris Nelsons, kurš ir Bostonas Simfoniskā orķestra muzikālais vadītājs un Leipcigas Gewandhaus orķestra kapelmeistars, ar “Vīnes filharmoniķiem” saistīts jau kopš 2010. gada.

“Viņš regulāri viesojas abonentu koncertos Vīnes Mūzikas biedrībā un Zalcburgas festivālā, tāpat kā piedalās koncerttūrēs pa Eiropu, Āziju un ASV. 2020. gadā viņš kopā ar mums strādās pie Bēthovena koncertcikla Vīnē un koncerttūrē. 2020. gads būs arī pirmais, kad Andris Nelsons diriģēs “Vīnes Filharmoniķu” Jaungada koncertu,” paudis orķestra pārstāvis.

Šogad 1. janvārī Vīnē izskanējušais koncerts tika demonstrēts 90 valstīs, tā auditorija ir 40 miljonu skatītāju). Drīz pēc koncerta tiek izdots tā ieraksts, kas allaž ierindojas gada pieprasītāko albumu kategorijā.

Jāpiebilst, ka koncertu varēs noskatīties arī Latvijā, jo to tradicionāli pārraida Latvijas Televīzija.

Otrdien Vīnes filharmoniķu Jaungada koncertu vadīja Kristiāns Tīlemanis, bet iepriekšējos gados pie orķestra diriģenta pults stājušies Rikardo Muti, Mariss Jansons, Gustavo Dudamels, Zubins Meta, Francis Velzers-Mests, Daniels Barenboims u.c.

LA.lv