×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
30. decembris, 2016
Drukāt

Vīnes filharmoniķu Jaunā gada koncerts – Latvijas radio tiešraidē

Foto: Terry LinkeFoto: Terry Linke

Jaunā gada pirmajā dienā Latvijas Radio 3 – “Klasika” gādās par to, lai ikviens varētu kļūt par liecinieku skaistajai gada ieskandināšanas tradīcijai, kāds neapšaubāmi ir pasaulslavenā orķestra “Vīnes filharmoniķi” rīkotais Jaungada koncerts, piedāvājot tā video tiešraidi, LA,.lv uzzināja Latvijas Radio.

Allaž iedvesmojošā “Vīnes filharmoniķu” Jaungada koncerta tiešraidi LR3 piedāvā jau gandrīz 20 gadus, un šoreiz tā atkal būs ne tikai klausāma, bet arī skatāma “Klasikas” mājas lapā.

Koncerta tiešraide sāksies 1. janvārī plkst. 12:15 no Vīnes Mūzikas biedrības Zelta zāles jeb Musikverein, kas ir viena no trim pasaules labākajām akustiskajām koncertzālēm un vienlaikus – arī “Vīnes filharmoniķu” mājvieta. Programmā – gan septiņi skaņdarbi, kas Vīnes Jaungada koncertā skanēs pirmo reizi, gan arī vispopulārākie Vīnes valši, ko sacerējuši Eduards Štrauss, Johans Štrauss (dēls) un Johans Štrauss (tēvs). LR3 tiešraidi vadīs Inta Zēgnere.

Koncertu tiešraidē pārraidīs 35 EBU Eiroradio dalīborganizācijas. Šoreiz pie diriģenta pults stāsies Gustavo Dudamels (1981) no Venecuēlas, kļūstot par visjaunāko diriģentu, kurš vadījis “Vīnes filharmoniķu” Jaungada koncertu.

“Vīnes filharmoniķu” Jaungada koncerts, kas tradicionāli notiek Vīnes Mūzikas biedrības nama greznajā Zelta zālē un kurā jau kopš 1939. gada ikreiz skan Johana Štrausa un visas Štrausu dinastijas dzirkstošie valši, asprātīgās polkas un pacilājošie marši, ir visprestižākais ikgadējais notikums klasiskās mūzikas pasaulē. Uzaicinājums to diriģēt ir vislielākais pagodinājums, bet biļetes uz to rezervējamas vismaz gadu iepriekš. Līdz šim Jaungada koncertus Vīnē diriģējuši Herberts fon Karajans, Klaudio Abado, Karloss Kleibers, Rikardo Muti, Lorins Māzels, Seidži Odzava, Nikolauss Arnonkūrs, Mariss Jansons, Džordžs Pretrs, Daniels Barenboims, Francs Velzers Mests, Zubins Meta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+