×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
6. februāris, 2014
Drukāt

“Vīnes klasikas” atklāšanas koncertā Mocarts un Haidns


orkestris

Lielajā ģildē 8. februārī festivāla “Vīnes klasika” atklāšanas koncerts, kurā uzstāsies Izraēlas vadošais kamerorķestris “Israel Camerata” diriģenta Avnera Birona vadībā. Koncertā skanēs Luidži Bokerīni, Jozefa Haidna un Volfganga Amadeja Mocarta mūzika.

Festivālā “Vīnes klasika” tiek popularizēta Vīnes klasiskās skolas trīs dižgaru Mocarta, Haidna un Bēthovena mūzika. Kamerorķestra “Israel Camerata” repertuārs sniedzas no baroka līdz mūsdienām. Papildus tradicionālajam repertuāram kamerorķestris iesaistās jauniestudējumos, kuros atskaņo dažādos laika periodos sarakstītu mūziku, kā arī īpaši kamerorķestrim sarakstītos darbus.

A. Birons orķestri “Israel Camerata” dibinājis 1983. gadā un līdz pat šodienai ir tā mākslinieciskais vadītājs. Viņš mūziķa karjeru sāka kā flautists Zubina Mehtas slavenajā Izraēlas Filharmoniskajā orķestrī. Birons pieder pie tiem muzikālajiem intelektuāļiem, kura zināšanu bagāža balstīta arī eksaktās zinātnēs. Studējis bioloģiju, pēc tam devies uz Vīni un Zalcburgu apgūt orķestra diriģēšanu. Viņš daudz uzstājies kā kamermūziķis un solists, pasniedzis meistarklases flautas spēlē, izaudzinot daudzus flautistus un pedagogus. Birons dibinājis “Galilejas solistu ansambli”, virtuozu mūziķu kolektīvu, ar kuru daudz devies pasaules tūrēs. Vadījis vairākus mūzikas festivālus, tajā skaitā Galilejas festivālu “Mūzika un daba”. Pieredzējušais maestro gandrīz desmit gadu vadījis Jeruzalemes Mūzikas un dejas augstskolu. Birona redzesloka plašumu rāda fakts, ka viņš nodibināja šajā augstskolā Arābu mūzikas nodaļu un Multidisciplinārās mūzikas nodaļu.

Birona pieeju mūzikai nosaka izvērstās zināšanas mūzikā un dažādās zinātnes jomās. Viņa interpretācijas tiek raksturotas kā celtnes, kas iztēlē rūpīgi uzbūvētas jau pirms atskaņojuma, līdz ar to priekšnesums ir visnotaļ izauklēts un argumentēts. Maestro divkārt sadarbojies ar Latvijas Radio kori baroka lieldarbu atskaņojumos Izraēlā.

Ar “Israel Camerata” diriģents uzstājies ievērojamās Eiropas un Amerikas koncertzālēs, gadā sniedzot apmēram 100 koncertu gan Izraēlā, gan ārpus tās, piedaloties dažādos festivālos un izglītojošos projektos. 2005. gadā par sasniegumiem un ieguldījumu Izraēlas kultūrā Birons saņēma Izglītības ministrijas balvu.

UZZIŅA


Mazā ģilde 8. II 19.00

Biļetes: “Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv

Cena: € 9,96 – 35,57 (Ls 7 – 25 )

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+