Mobilā versija
+10.3°C
Gusts, Gustavs, Tālrīts
Pirmdiena, 27. marts, 2017
2. maijs, 2016
Drukāt

Vineta Sareika, “Sinfonietta Rīga” un Vivaldi “Gadalaiki” apceļos Latviju

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 6. līdz 14. maijam Valsts kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” un izcilā latviešu vijolniece, “Artemis Quartet” dalībniece Vineta Sareika dosies Latvijas koncerttūrē ar vienu no romantiskākajiem pasaules baroka mūzikas šedevriem – Antonio Vivaldi vijolkoncertu ciklu “Gadalaiki”, LA.lv pavēstīja kamerorķestra pārstāvis Gints Ozoliņš.

Raksturojot Vivaldi vijolkoncertu un tā aktualitāti šodien Vineta Sareika atzīst:
“Neskatoties uz to, ka Gadalaikus esmu spēlējusi jau neskaitāmas reizes, nekad vēl neesmu jutusies garlaikota. Tas laikam arī ir šīs mūzikas fenomens, kādēļ cilvēki grib to dzirdēt vēl un vēl – tai = piemīt unikāla vitalitāte, galvu reibinoši kontrasti, skaistas melodijas un saturs, kuru iespējams uztvert dažādos līmeņos – gan kā vizuālu un gandrīz vai konkrēti sataustāmu sadzīvisku ainu skices.”

Par “Gadalaiku” interpretāciju Vineta Sareika jau 2010. gadā ieguvusi Latvijas Lielo mūzikas balvu. Skaņdarbs, kura ierakstu orķestris un Sareika pērn īstenoja Rīgas Reformātu baznīcā, no 6. maija kompaktdiska formātā nonāks mūzikas veikalu un grāmatnīcu plauktos.

Koncertu norises vietās varēs iegādāties nule iznākušo kompaktdisku. No 6. maija tas būs nopērkams arī Jāņa Rozes grāmatnīcās, veikalos “Upe”, “Upe TT”, “Randoms”, “Riija”, Galerija “Istaba”, “Musica Baltica”, kā arī “Latvijas Koncertu” rīkoto koncertu norises vietās.

Pievienot komentāru

Andris Keišs: Kļūstu nervozs, ja darba ir maz27. martā Teātra muzejā norisināsies Teātra dienas balvu pasniegšanas ceremonija, ko jau daudzus gadus rīko Latvijas Teātra darbinieku savienība sadarbībā ar Eduarda Smiļģa Teātra muzeju. Šajā dienā balvu saņems arī Jaunā Rīgas teātra aktieris Andris Keišs.
Draugiem Facebook Twitter Google+